Motokrosaři závodili na Myjavě a Češi byli vidět

Sviatok práce (1.5.) patril na Myjave tradičnému motokrosovému podujatiu: "Medzinárodné motokrosové preteky o pohár mesta Myjava, o Československý pohár a Memoriál Michala Špačka" v jednom. Podujatie sa uskutočnilo na trati na Kamennom kopci a na štart sa postavilo cez 60 MX jazdcov v triedach MX85, MX2, MX Open a predstavili sa aj skúsenejší, starší pretekári v triedach MX4 a MX4+.

Krásne, slnečné prvomájové počasie prilákalo obrovské množstvo motokrosových priaznivcov a fanúšikov, aby boli svedkami krásnych súbojov na trati na Myjave. Na štartovú lajnu sa postavilo veľa kvalitných motokrosových pretekárov a tímov ako napr. OSIČKA MX TEAM v zložení Kohút #4 (SVK), Jošt #53 (SVK) a Krč #377 (CZE), ďalej jazdci tímu ORION Racing či JD GUNNEX.

Zaujímavosťou 54. ročníka myjavského motokrosu bolo SUPERFINÁLE, z ktorého vzišiel víťazne Tomáš Kohút #4, ktorý na Myjave povyhrával všetko, čo sa dalo! Na druhom superfinálovom mieste sa umiestnil jeho tímový kolega Martin Krč #377 (CZE) a tretí skončil Pavel Dvořáček #71, taktiež Čech.

Ako sme v úvode spomenuli, na tomto motokrosovom podujatí štartovali triedy MX85, MX2, MX Open, MX4 a MX4+. Poďme sa pozrieť na víťazov týchto tried: