MMSR Šenkvice - Poslední podnik sezony odjeli motokrosaři na blátě

Hostitelem posledního šestidílného slovenského šampionátu v motokrosu byly stejně jako loni Šenkvice nedaleko Pezinoku. Jelo se v sobotu 5.října a účastníky v podstatě provázelo celý den nepříznivé, deštivé počasí.

V hlavní kubatuře MX Open nedal nikomu šanci rakouský pilot Lukas Neurauter (Osička MX Team, 1/1), který na blátivém terénu 2x dominoval. Stříbrný nakonec byl domácí Tomáš Šimko (PB Racing, 4/2), bronzový spolehlivě jedoucí Petr Bartoš (Orion KTM RT, 3/3) a po zaváhání ve druhém motu dojel „bramborový“ Filip Neugebauer (Osička MX Team, 2/4). Z titulu se raduje Neurauter (288b.), 2. Neugebauer (262b.), 3. Šimko (229b.), 4. Bartoš (213b.)…

Martin Krč ( Buksa/Ados KTM, 2/1) si tady pěkně zazávodil (zabahnil) ve slabší třídě MX2 a díky lepší druhé jízdě celkově vyhrál, před Slovákem Šimonem Joštem (Osička MX, 1/2)…, pátý dojel Jonáš Nedvěd (Orion KTM RT, 4/6). Krč tedy bere zaslouženě slovenský titul (285b.), 2. Jošt (273b.) a 3. Nedvěd (221b.)…

Drama viděli diváci ve skupině MX2 Junior, kde měli problémy favorité v každé jízdě. Nakonec v Šenkvici zvítězil Jiří Matějec (HT Group RT, 1/4), když jeho konkurent Samuel Struk cílem projel celkově čtvrtý (SVK, Mitterback RT, 10/2). Strukovi toto umístění ale stačilo, aby dosáhl na kýžený primát (268b.), pro Matějce (266b.), tak zbylo o pouhé dva body stříbro. V MX Junior 125 ccm zase vyhrál Martin Venhoda (Motokrosovaskola.cz, 1/1), mrzet ho může absence na prvním podniku kvůli termínové kolizi s ME. Na titul tím pádem dosáhl Tomáš Švírák (Motosport Chýnov v AČR, 261b.), Venhoda posbíral 250b. a byl druhý.

Ve Veteránech podle očekávání dominoval Martin Žerava (KRTZ Motorsport, 1/0), druhá rozjížďka byla pro tyto borce zrušena! Z titulu má radost Žerava, ve skupině nad 50 let vybojoval prvenství Roman Majer, i když tady v blátě dojel čtvrtý.

Na závěr odpoledne bylo naplánované opět Superfinále, do kterého ale nenastoupilo hned několik předních motokrosařů. Po dobrém startu se ujal vedení Šimko, záda mu kryl v podstatě až do konce Bartoš a překvapivě třetí skončil další Slovák Jakub Hruška. A protože dle regulí - jeden výsledek se škrtá, tak celkové prvenství udržel Neurauter (199b.), před Bartošem (190b.), 3. Šimko (187b.). Po závodě dostal klíče od vozu Ford Focus Rakušan a mohlo se slavit!

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist