MMSR MX Open – Gbely byly místem druhého podniku sezony

V nedeľu 8.8.2021 sa na známej motokrosovej trati v Gbeloch uskutočnilo druhé podujatie tohtoročného 5-dielneho seriálu MM SR MX Open. Na západ Slovenska pricestovalo a na štart sa postavilo 85 jazdcov, čo možno pripísať nepriaznivému počasiu a opatreniam v súvislosti s aktuálnou situáciou na hraniciach. Avšak ani nižší počet štartujúcich neodradil bohatú divácku kulisu, aby si prišli do Gbelov užiť tento adrenalínový šport.

Nedeľňajšie ráno síce začalo upršanô, ale cez deň vykúkalo slniečko a celý deň bolo pod mrakom. Vďaka rannému dažďu bola trať rovnomerne naliata a zároveň veľmi dobre pripravená. Organizátor pripravil veľmi krásne podujatie a aj kvalitné športové zázemie ako pre jazdcov tak i fanúšikom tohto motokrosového športu, za čo mu patrí veľká vďaka.

Poďme sa pozrieť na výsledky jednotlivých kategórií. V triede MX junior 125 dominoval český jazdec Jaromír Steiger, ktorý zvíťazil v oboch finálových jazdách, na krásnom druhom mieste skončil náš Ľubomír Galandák a tretie miesto patrilo opäť Čechovi – Ladislav Eliáš. Prevaha českých jazdcov sa ukázala v triede MX2 junior, kedy všetky medailové priečky obsadili Česi – 1. miesto Luděk Černý, 2. miesto Tomáš Švirák, 3. miesto Patrik Příhoda.

Do Gbelov pricestoval aj kvalitný motokrosový jazdec José Butron (ESP), ktorý v najsilnejšej triede MX Open nenašiel premožiteľa. Striebornú priečku si vyjazdil Martin Krč (CZE) a tretí skončil Jonáš Nedvěd (CZE). Silné zastúpenie kvalitných jazdcov mala i trieda MX2, kde po rovnocennom boji medzi Neugebauerom (CZE) a Kohútom (SVK) zvíťazil prvý menovaný, Kohútovi tak patrilo druhé miesto. Súboj o tretie miesto sa odohral medzi Polášom (SVK) a Rathouským (CZE), ale v tomto prípade bol úspešnejší Slovák Poláš. Nedarilo sa zatiaľ suverejnému Šimonovi Joštovi (SVK), ktorý obsadil celkovo až 7 priečku.

Až 22 jazdcov sa postavilo na štartovú rampu v triede MX4, takže o tesné súboje na trati nebola núdza. Najúspešnejší z veteránov bol nestarnúci Ivan Černý (SVK), ktorý v cieli ukázal chrbát druhému Davidovi Homolovi (CZE) a bronz si v Gbeloch vybojoval Vladimír Preis (SVK). V kategórii MX4+ zvíťazil český jazdec Petr Dokoupil pred druhým, svojim krajanom, Romanom Majerom a tretie miesto si vyjazdil Slovák Róbert Flendrovský.

Podujatie prebehlo hladko bez vážnejších problémov/komplikácii a bez vážnejších zranení.

Kompletné výsledky z podujatia ako i priebežné poradie seriálu MM SR MX Open 2021 nájdete – ZDE

Tretia zastávka seriálu MM SR MX Open je naplánovaná na 28.8.- 29.8.2021 vo Veľkých Uherciach. MM SR MX Open bude súčasťou Majstrovstiev Európy tried MX65 a MX85 a na tomto podujatí nebudú štartovať triedy MX4 a MX4+.

Harmonogram bude rozdelený na 2 dni. Voľné tréningy a kvalifikačné tréningy sa pôjdu už v sobotu a v nedeľu okrem obidvoch finálových jázd pre Vás organizátor MX Vinohrad pripravil SUPERFINÁLE o peňažné prémie !!! 1. - 800€, 2. - 600€, 3. - 400€, 4. - 300€, 5. - 200€, 6. - 180€, 7. - 160€, 8. - 140€, 9. - 120€, 10. - 100€