Libor Podmol se zúčastní X Fighters v Dubaji

Už potřetí v historii zavítá kolotoč Red Bull X Fighters do Dubaje, kde se 12. dubna odehraje letošní druhý závod...Oba dva minulé ročníky poznaly různé vítěze, když se při arabské premiéře radoval španělský jezdec Dany Torres, to loňský závod ovládl Levi Sherwood. Takže je jasné, že oba dva by chtěli rozšířit svůj počet dubajských vítězství na dvě. Ale určitě to nebudou mít jednoduché, jelikož adeptů na vítězství je více.

V roli lídra letošního ročníku se představí Tom Pages, který si určitě bude chtít připsat dalších 100 bodů do celkového hodnocení.

Minimálně na postup do semifinále mohou myslet Rob Adelberg (loni druhý), Josh Sheehan nebo třeba také populární americký závodník Todd Potter.

Do závodu zasáhne i šampion z roku 2008, Mat Rebeaud ze Švýcarska, jehož výsledky mají bohužel od sezóny 2010 spíše sestupnou tendenci, hlavně kvůli různým zraněním.

Dalším Španělem na startu bude Maikel Melero, jehož nejlepším výkonem zatím bylo třetí místo při loňském závodě v Madridu.

Pozvání do Dubaje dostali i tři nejlepší jezdci tabulky NIGHT of the JUMPs a to Remi Bizouard, Libor Podmol a David Rinaldo.

Českého diváka určitě nejvíce zajímá účast Libora Podmola, který se v X Fighters naposledy ukázal v roce 2011 v polské Poznani, kde byl devátý.

Libor dokázal být ještě třikrát osmý a jednou dvanáctý. Takže i druhý závod roku bude s českou účastí, když v Mexiku se divákům představil Martin Koreň.

Na startu nebude chybět ani zástupce Země vycházejícího slunce a to Daice Suzuki, pro kterého to bude druhý start v prestižní sérii, poprvé jel v Egyptě v roce 2010 a dokončil na desátém místě.
Seznam jezdců pro Red Bull X Fighters v Dubaji: Levi Sherwood (NZL); Tom Pagès (FRA); Dany Torres (ESP); Josh Sheehan (AUS); Todd Potter (USA); Rob Adelberg (AUS); Maikel Melero (ESP); Mat Rebeaud (SUI); Libor Podmol (CZE); Remi Bizouard (FRA); David Rinaldo (FRA); Daice Suzuki (JPN).

Informace o redaktorovi

Jiří Mikšík - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist