JKP v motokrosu – Pátý závod sezony přivítají v Jiníně

Po třech letech přestávky bude legendární trať v Jiníně opět hostit závod jihočeského Krajského přeboru v motokrosu. Pátý závod letošního sedmidílného seriálu přivádí na tuto oblíbenou trať v sobotu, 18. srpna nový nájemce tohoto areálu Autoklubu ČR Jaroslav Kalný z MX-Enduro parku Jinín. Tento bývalý mistr Evropy v rallycrossu se s partou nadšenců kolem sebe naplno obul do práce a jeho cílem je přivést do Jinína opět kvalitní motokros.

JKP v motokrosu – Pátý závod sezony přivítají v Jiníně

Trať doznala hned několika změn jednak ve svém profilu, vyřešilo se i její zavlažování a nemalé změny byly provedeny též v zázemí této tratě, která v minulosti hostila i závody Mistrovství světa. V sobotu na ní uvidíme závodit jezdce jihočeského KP ve třídách 65ccm, 85ccm, Hobby MX2, Hobby MX1, Veterán, MX2 a MX1.

Příznivci motokrosu se mohou těšit na zatím bezkonkurenčního pilota třídy MX1 Rudolfa Plcha, který vede prestižní třídu MX1 před Michalem Gregorem z Vrtal MX Team, nebo na nenápadného, ale šikovného závodníka Pavla Beránka z Hradišťka, který pro změnu vévodí třídě MX2 s velkým náskokem před Martinem Andrusivem z Velkého Ratmírova. Mezi Veterány si zatím nejlépe počíná Rakušan Daniel Doppler z Motosportu Chýnov, který intenzivně bojuje o vedení s třeboňským Janem Hůdou. Kategorii zvlášť bodovaných veteránů 50+ jasně ovládá Milan Heřman z Moto Teamu Excel Racing a mezi jezdci nad 60 let průběžně vede Jan Roziňák z Motosportu Chýnov.

Ve třídě Hobby MX1 se zatím nejlépe daří Jakubu Nuskovi z AMK Votice před Jiřím Fenclem z Uzeniček. Bez ztráty jediného bodu vede třídu Hobby MX2 Petr Dubský z Kamikaze RT, za poměrně velkou bodovou propastí si zatím nejlépe stojí benešovský Ondřej Fanta. Třídu mladých pilotů v kategorii 85ccm vede Rakušan Jürgen Lehner z Motosportu Chýnov před Pavlem Jouzou z J.S. MX Racing teamu. Nejmladším jezdcům ve zvlášť bodované třídě 65ccm zatím vládne Pavel Tomiška z Kunratic.

Jinínské výsledky již mohou leccos napovědět v boji o letošní tituly krajských přeborníků. Tréninky začínají v 7:50 hod. a start první odpolední jízdy je na programu v 12:30 hod.

Zvláštní ustanovení včetně časového harmonogramu - ZU_JC_KP_Jinin_18.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist