Jihočeský KP v motokrosu – V sobotu je na programu závod v Pacově

Pátým podnikem bude v sobotu, 10. srpna pokračovat sedmidílná série jihočeského KP v motokrosu 2019. na trati světového formátu v Pacově. Zkušený pořadatel AMK Pacov v AČR opět chystá závody na vysoké úrovni. Na jezdecky oblíbené a divácky přehledné trati Pacovský Propad se bude závodit ve třídách 65+85ccm, Hobby MX1, Hobby MX2, Veterán 40+, MX1 a MX2. Na startu se objeví také jezdci z prestižního MMČR.

Po čtyřech odjetých závodech je v čele třídy 65ccm s více jak padesátibodovým náskokem Pavel Tomiška z týmu Motokrosová škola. Podobně se především díky pravidelnému příjmu ze všech závodů se na čele třídy 85ccm vyhřívají Dominik Vaněk z MX Paradise a Pavel Jouza z týmu J.S. MX Racing. Mezi jezdci třídy Hobby MX2 vede Roman Šebesta z J.S.MX RT a sekunduje mu Matyáš Plch z týmu Extreme Motosport. Oba mají před soupeři velice slušný náskok. Ve třídě Hobby MX1 jasně vévodí Vlastimil Chalupný z Moto Teamu Excel Racing. Se značným bodovým odstupem pak pole pronásledovatelů vede Miloslav Uhlíř z Cerhenic, který je průběžně druhý.

Ve třídě Veterán je sice na čele Marek Kraus z Motosportu Chýnov, ten se ale z důvodu zranění závodu bohužel nezúčastní. Dostat se do čela seriálu v této třídě tak může Jan Hůda z týmu BV Racing, který je s dvaadvacetibodovou ztrátou průběžně druhý. Mezi zvlášť bodovanými veterány 50+ je v čele průběžné klasifikace Zdeněk Svoboda z Motosportu Chýnov a mezi veterány 60+ pak jeho týmový kolega Jan Chromý.

V kategorii MX2 (HR Technik Cup) zatím jasně vede Pavel Beránek z SXS Racing Teamu, zdatným soupeřem mu však je Jaroslav Strnad z Mirošova. Podobně suverénně je na tom také lídr třídy MX1 (HR Technik Cup) Rudolf Plch z Extreme Motorsport, který se v červenci účastnil dokonce závodu MXGP v Lokti. Bodově alespoň trochu v kontaktu je s ním pouze Martin Häringer ze Zalužan.

Pacovský závod jihočeského KP bude určitě jedním z nejzajímavějších z celé sezóny, už jen proto, že v něm vždy hostují kvalitní jezdci z MMČR, na startu se tak sejde většinou velký počet jezdců a tudíž bývají i plné startovní rošty. Tréninky začínají již v 7:45 hod., odpolední jízdy ve 12:30 hod. Občerstvení bude zajištěno.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist