Jihočeský KP v motokrosu – Třetí závod sezony už v sobotu ve Voticích

Třetí závod sedmidílné série jihočeského KP v motokrosu 2019 se pojede v sobotu, 15. června ve Voticích. Pořadatelem akce je AMK Votice a je dnes již nedílnou součástí tohoto přeboru. Trať se nachází na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje, s krásným výhledem na město Votice.

Přípravy na závod vrcholí. „Trať se nám podařilo srovnat včas, ještě za vlhka, než přišla ta vedra, takže je uleželá. Profil zůstává stejný jako loni, až na pár drobných úprav. Zatáčky a některé části tratě jsme se snažili naorat a přetáhnout bránami, tak věříme v kvalitní stav tratě pro krásný motokros. Budeme se snažit nepodcenit kropení tratě. Ta je položena vysoko, bez vlastního zdroje vody a v období sucha je velice komplikované udržet ji v optimální kondici. Necháme si od hasičů vozit vodu z jiných lokalit,“ řekl nám zástupce pořadatelské organizace Jakub Hořejší.

Závodit se bude v sobotu ve Voticích ve třídách 65+85ccm, Hobby MX1, Hobby MX2, Veterán 40+, MX1 a MX2. Na startu se objeví nejen jezdci jihočeského střediska, ale i závodníci ze středních a západních Čech a také z Prahy. Přijedou také jezdci z Rakouska, kteří se letos jihočeského KP účastní v hojném počtu. Chybět nebude ani domácí matador Jan Douša.

Po dvou závodech je v čele třídy 65ccm Filip Křivan z AMK v AČR Kaplice, bohužel momentálně zraněn. Třídu 85ccm vede loňský přeborník kraje Jürgen Lehner z Motosportu Chýnov. Mezi jezdci třídy Hobby MX2 vede Roman Šebesta z J.S.MX RT, Hobby MX1 vévodí Vlastimil Chalupný z Moto Teamu Excel Racing. Mezi Veterány je první Marek Kraus z Motosportu Chýnov, který si dobře vede i v MMČR této třídy, kde je průběžně třetí. V kategorii MX2 zatím vede Pavel Beránek z SXS Racing Teamu, který obhajuje loňské vítezství v této třídě. Také ve třídě MX1 obhajuje vítězství loňský šampion. Je jím Rudolf Plch z Extreme Motorsport, který momentálně zaujímá průběžnou třetí příčku v prestižní třídě OPEN rakouského šampionátu, což je velký úspěch.

Votický závod tedy slibuje zajímavou podívanou. Tréninky začínají v 7:45 hodin, odpolední jízdy ve 12:30 hodin. Občerstvení bude zajištěno, vstup je dobrovolný.

Zvláštní ustanovení závodu (součástí je časový harmonogram) - zu_jc_kp_votice_2019.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist