Jihočeský KP v motokrosu – Druhé kolo sezony přivítají Netolice

Druhý závod sedmidílného seriálu jihočeského Krajského přeboru v motokrosu přivítá tuto sobotu, 19. května, oblíbená trať Ingilinka v Netolicích. Přírodní trať s velkým převýšením, na které se letos opět pojede i juniorské MMČR, se mezi jihočeskými motokrosaři těší velké oblibě a láká i jezdce z jiných krajů.

Jihočeský KP v motokrosu – Druhé kolo sezony přivítají Netolice

Pořadatelem závodu je klub MSK Netolice a není pochyb, že u tohoto zkušeného pořadatele budou závody jako vždy dobře připraveny. Po úspěšném úvodním závodě v Pacově se dá opět čekat slušná jezdecká účast a zajímavé souboje. Ten hostil hodně jezdců z jiných středisek, kteří celý seriál jihočeského KP nepojedou, a tak je situace ohledně bodového vývoje stále zcela otevřená.

Ve třídě nejmladších motokrosařů 65+85ccm se dá očekávat kvalitní konkurence v rámci přípravy na červencový závod MMČR Junior (5.7.2018). Třída Veterán patří stabilně k jezdecky nejnabitějším, v hobby kategoriiích MX1 a MX2 je po přestupu loni nejlepších jezdců do vyšších tříd hned několik dalších adeptů na vítězství, navíc ve třídě Hobby MX2 velmi kvalitně čeří vodu přední závodnice třídy WMX (ženy).

Nejkvalitnější obsazení mají třídy MX1 a MX2 (HR Technik Cup). Zde se dá očekávat velký boj především v prestižní třídě MX1, kde se určitě bude chtít prosadit loňský přeborník třídy MX2 Rudolf Plch, nebo stálice jihočeského motokrosu David Čadek či Michal Gregor. Loňský titul obhajuje zkušený a stále hodně rychlý Západočech Václav Haas, ale vítězství si z Netolic může odvézt i jakýkoli jiný přední jezdec jiného střediska. Pravidelně se v jihočeském KP objevují též jezdci ze zahraničí, především z Rakouska.

Tréninky začínají v sobotu 19.května 2018 v Netolicích v 7:50 hod. a závody pak ve 12:30 hod. Občerstvení bude zajištěno.

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist