Jihočeský KP – Motokrosová bitva v Kaplici

V sobotu, 29. června pokračoval seriál jihočeského KP v motokrosu na mistrovské a náročné trati v Kaplici. Celkem 132 jezdců bojovalo o body do přeboru, který se tímto přehoupl do své druhé poloviny. Vysoké letní teploty byly skutečnou prověrkou jezdců. Pořadatel AMK v AČR Kaplice dokázal i navzdory počasí udržet trať v pořádku. Vzhledem k tomu, že se v Kaplici pojede už tuto sobotu juniorské MMČR, využili tento závod někteří jezdci jako prověrku na tento závod. Přes tucet jezdců zavítalo do Kaplice z Rakouska, startovní listiny zaznamenaly i jezdce ze Slovenska. Závod je jel i v rámci seriálu VVL Cup.

Mezi jezdci třídy 50ccm se o vítezství poprali dva jezdci, přičemž lepší druhá jízda rozhodla o vítezství Adama Bílého z AVB Chocenice před Jaroslavem Novotným z Červeného Újezdu. Ve třídě 65 ccm jasně zvítězil Stanislav Pojar z Vřeskovic. Dokonce za sebou nechal i mnohé jezdce třídy 85ccm, neboť byl v absolutním pořadí celkem pátý…! Druhý pak byl Pavle Tomiška z týmu Motokrosová Škola. Třídu 85ccm ovládl Jiří Halama z Enduro Klubu Semily před Dominikem Kučeříkem z Motosportu Chýnov.

Mezi jezdci třídy Hobby MX2 v silné konkurenci rakouských jezdců nakonec přeci jen zvítězil Roman Šebesta z J.S. MX RT před skoro domácím Matyášem Plchem z Extreme Motorsportu. To ve třídě Hobby MX1 už bral zlato Rakušan Dominik Pröll z MSC Kronast, druhé místo si zajistil lídr seriálu Vlastimil Chalupný z Moto Teamu Excel Racing.

Mezi Veterány se bojovalo o vítězství mezi dvěma úspěšnými jezdci MMČR této třídy. Díky lepší druhé jízdě bral nakonec vítezství Marek Kraus z Motosportu Chýnov před Janem Hůdou z BV Racing teamu. Oba hodně ujeli celému zbytku startovního pole. Mezi zvlášť hodnocenými veterány nad 50 let byl nejlepší Zdeněk Svoboda z Motosportu Chýnov a mezi šedesátníky pak Miroslav Kukrál z BV Racing Teamu.

Ve třídě MX2 (HR Technik Cup) nakonec zvítězil lídr této třídy Pavel Beránek z SXS RT, ale hodně mu zatápěl mladý Jaroslav Strnad z Mirošovic. Třetí místo v této kategorii si do Velkého Meziříčí odvezl účastník MMČR Viktor Sklenář z týmu 69 Racing.

V kategorii MX1 (HR Technik Cup) byl jasným lídrem Rudolf Plch z nedalekých Netřebic, startující za Extreme Motorsport. Jeho výkon byl opravdu bezkonkurenční a náskok skoro dvou minut v cíli mluví za vše. O celé jedno kolo od něho nebyl předjetý pouze druhý Lukáš Mohaupt, letošní motoskijöringový šampión ze slavného týmu Orion RT, celkově třetí Martin Häringer ze Zalužan už jel podvakrát o kolo méně.

V červenci budou mít jezdci jihočeského střediska pauzu a poté si změří síly na oblíbené trati v Pacově v sobotu, 10.8.2019.