Podmol předvedl salto nad domem

Libor Podmol jako první český freestyle motokrosař přeskočil rodinný dům! Nad stavbou ve čtvrtečním odpoledni předvedl několik salt a triků. A to navzdory deštivému počasí a mokrým podmínkám. Jedná se o skok, který v Evropě doposud nikdo nezkusil. „Hlavně první pokus byl superstrašidelný. Nebyl jsem si jistý směrem a odrazovou rampou. Také hrozilo, že s motorkou uklouznu při dopadu. Nakonec to byl zážitek, vše se zadařilo,“ byl nadšený Podmol, loňský vicemistr světa.

Podmol předvedl salto nad domem

Už od rána ve městečku kousek od Benešova pršelo, podmínky rozhodně nebyly přívětivé. „Vypadalo to, že celou akci budeme muset zrušit,“ hrozil Podmol, který se však pojistil – kvůli lepšímu odrazu si koupil koberec, který položil před odrazovou rampu. Poprvé také vyzkoušel celonafukovací dopad - prototyp dovozený z USA. A když déšť ustal, mohlo se jít na historickou sportovní událost … .


„Na poslední chvíli jsme museli ještě změnit převody na motorce, abych se dokázal co nejvíce rozjet. Bratr mi ještě sjel domů pro novou zadní pneumatiku. Začátek byl pekelně stresový,“ popisoval Podmol, zlatý medailista z X-Games 2016. Proto, aby rodinný domek mohl přeskočit, se musel dostat do výšky deseti metrů. Stavba byla totiž v mírném kopci. Skok musel být dlouhý kolem 25 metrů.

Nejistot bylo hodně. První pokus se však Podmolovi vyvedl! Z nafukovacího dopadu rovnou odjel… „To mě překvapilo. Myslel jsem, že na tom provlhlém dopadu hned spadnu a s motorkou skončím v bahně,“ dodal Podmol, nejlepší český freestyle motokrosař. Po několika skocích se pak odhodlal k saltu vzad přes rodinný dům. „Byl to hodně zvláštní pocit koukat při triku na střechu. Rozhodně jsem si to užíval, když jsem zjistil, že barák přeletím a voda mě nezastavila. Pár krizových situací jsem ale měl.“

Komplikace přidělávala odrazová rampa, která se začala postupem času propadávat do bahna. „Při jednom dopadu jsem si zapletl zadní nohu do kola. Nad kotníkem mám šrám. Mé poslední salto jsem málem nedotáhl, pneumatiky byly už moc mokré,“ tvrdil Podmol, který rozhodně nechtěl poničit dům ve vesničce Vatěkov. „Pokud bych štrejchnul střechu, musel bych si ho celý koupit,“ smál se freestyle motokrosař.

Podmol skoky bral zároveň jako generálku na červencové X-Games, olympiádu extrémních sportů v USA. Tam bude jediným českým zástupcem a cílem je obhájit medailové umístění ve skoku do výšky. Přímým přenosem bude závod vysílat stanice Nova Sport.

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist