Pilát boduje s jeho vlastním trikem „kapitánem“. Předvede ho také v Rize na MS!

O víkendu ho čeká další podnik mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Petr Pilát chce potvrdit formu, vždyť v minulém týdnu vybojoval v Německu třetí místo. „Příprava byla složitější. Chtěl jsem trénovat triky do molitanu, ale neustále pršelo,“ postěžoval si Petr Pilát, kterého čeká v sobotu závod v lotyšské Rize. Ještě předním měl letošní domácí šampion čas navštívit Thomayerovu nemocnici, kde daroval krev.

Pro Piláta je to osobně velice důležitá věc. „Už jsem byl několikrát v nemocnici a krev jsem dostával. Proto si myslím, že je to má povinnost. Zároveň jsem slyšel, že je to velice dobré pro naše tělo, darovat krev nebo kostní dřeň,“ dodal Pilát, který spolupracuje s nadací www.zdravi-zivot.cz a www.darujzivot.cz.

V Kolíně nad Rýnem zaznamenal český freestyle motokrosař letošní nejlepší výsledek ve světovém šampionátu. Ke třetímu místu mu pomohl také jeho vlastní trik – Kapitán Pilát Flip. „V Německu jsem ho předvedl úplně čistě jak v kvalifikaci, tak ve finále. Od poroty je to jeden z nejvýše bodovaných triků,“ pochvaloval si Pilát, který při triku dá nohu na přední blatník a udělá s motorkou salto.


V sobotu v Rize se Pilát pokusí také o nový kousek – Flair (otočka o 540 stupňů), který doposud na závodech nepředvedl. „Chtěl jsem ho ukázat již v Kolíně nad Rýnem minulý týden, ale nakonec jsem raději zvolil jízdu na jistotu. Bylo z toho krásné třetí místo. Uvidím teď v Lotyšsku, jestli se do toho pustím nebo ne. Zatím tento trik nemam na 100 % vychytaný, občas při tréninku spadnu, což nechci, aby se stalo na závodech,“ dodal Pilát.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist