NIGHT of the JUMPs: Villegas nebo Bizouard?

Velké finále "FIM Freestyle MX World Championship" se koná už tuto sobotu 17. prosince poprvé v Bulharsku.

NIGHT of the JUMPs: Villegas nebo Bizouard?
Málokdy je konec sezóny "NIGHT of the JUMPs" tak napínavý jako letos. Arena Sofia je dějištěm dvanáctého a zároveň posledního závodu letošního šampionátu mistrovství světa FMX. Ovšem o jméně nového šampiona stále není rozhodnuto, neboť mezi oběma vedoucími jezdci je rozdíl pouhých 17 bodů.
Chilan Javier Villegas má na svém kontě 192 bodů, jeho největší soupeř Francouz Remi Bizouard bodů 175. V praxi to znamená, že chilský jezdec Villegas musí absolvovat úspěšnou kvalifikaci a i dvanácté místo by mu při vítězství Francouze vyneslo titul s náskokem 1 bodu. Ovšem nikdo neví, co vše se může stát...Poslední tři závody v Ostravě a dvakrát v Danzigu vyhrál sice Bizouard, ale Villegas dokázal vždy kontrovat a skončil druhý.

V boji o bronzovou medaili se koná španělský duel, když Jose Miralles (146) je stále ještě o 17 bodů před svým krajanem Maikelem Melerem (129).
Bohužel už bez šance na obhájení titulu je český motocyklista Libor Podmol (110), ten už nemá ani teoretickou šanci na bronz, ba naopak musí s dalším Francouzem Davidem Rinaldem (110) bojovat o místo páté. Mladý Francouz je ve své první mistrovské sezóně "NIGHT of the JUMPs" připraven udělat vše pro to, aby ji nakonec dokončil na 5. místě, což by byl pro tohoto rookieho gigantický úspěch. V posledních dvou závodech byl ostatně francouzský jezdec lepší než náš obhájce titulu. Nesmíme ale zapomenout, že Podmol se v Danzigu zranil a obě finále tak "propásl".
Za sedmým Australanem Josh Sheehanem zuří boj o místo osmé, mezi německým profesorem FMX Fabianem Bauersachsem a českou raketou Red Bullu Petrem Pilátem. Oba dva dělí pouhých 6 bodů a více aktuálních šancí hovoří právě pro mladého Čecha, který během posledních třech závodů si dvakrát doskočil na podium, v Ostravě a v Danzigu.

Další skupinka ve složení Brice Izzo (FRA), Massimo Bianconcini (ITA) a Hannes Ackermann (GER) bude bojovat o eventuální finále, respektive o to, vydobít si pro příští sezónu dobrý zvuk svého jména.

Bulharská Sofie ale uvidí i evropskou premiéru Jamese Cartera ze slunné Kalifornie jako tu nejlepší pozvánku na "FIM Freestyle MX World Championship" 2012.

Pro přiznivce tohoto motocyklového odvětví, kteří nebudou přímo v bulharské metropoli, jen připomínáme, že finálový duel je možno sledovat na livestreamu "NIGHToftheJUMPs.com", nebo také přímo na "Motors TV" či na "Eurosport HD".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist