Legenda Petr Kuchař bojuje s rakovinou

Takové zprávy se nepíšou lehce. Legenda českého motokrosu a freestylu Petr Kuchař bojuje s rakovinou krku, kterou mu lékaři objevili před čtvrt rokem. Kvůli zákeřné nemoci už nenapodobitelný showman nenastoupil k víkendovým závodům Freestyle Motocross Race Brno. Jeho šance na vyléčení jsou ale údajně vysoké.

Legenda Petr Kuchař bojuje s rakovinou
„Z uzlin na krku se nakonec vyklubal nádor, který mi léčí chemoterapií. Moc jsem se do Brna těšil, jsem zvyklý na různé fyzické problémy, ale tohle v průběhu chemoterapie fakt nedám. Snad to klapne příště. Teď prosím všechny, aby mi dopřáli klid a soukromí," napsal devětatřicetiletý Petr Kuchař v prohlášení, kterým se omluvil ze sobotní freestylové show v Brně. Když už nemohl fanouškům předvést své umění, akci v Brně alespoň pomáhal organizovat. Neustále je v kontaktu s většinou českých jezdců a dál se zapojuje do freestylového dění. „Byl jsem u něj na návštěvě, pořád si voláme. Teď pomáhal s akcí v Brně a je to jen dobře, protože mu to zabírá čas. Přemýšleli jsme, že uděláme nějakou společnou show, ale musíme ještě počkat. Je důležité, aby Petr nedostal ještě nějakou další chorobu," uvedl v tisku Kuchařův jezdecký kolega Petr Pilát, kterého Petr k freestylu kdysi přivedl.
Dobrou zprávu by mohlo být to, že jeho typ nádoru se v častých případech úspěšně léčí. To potvrdil i Pilát: „Petr dochází na chemoterapie, po kterých bývá lidem děsně špatně, ale on říkal, že to docela jde. Bavil jsem se se známými doktory a říkali mi, že jeho typ nádoru se na 99,9 procenta vyléčí bez problémů,“ řekl mladičký český motokrosař pro deník MF Dnes. Mezi jezdci i fanoušky mimořádně populární Kuchař žije v Hustopečích a je nezpochybnitelným průkopníkem českého freestylu. Jako první Evropan v historii skočil na motorce salto vzad. Přežil děsivé pády, vylízal se z těžkých zranění. Pevně tedy věříme, že se jako velký bojovník nepoddá ani tak zákeřné nemoci. Za celou redakci motorkari.cz a všechny motoristické fanoušky mu přejeme brzké uzdravení a návrat do sedla motocyklu.
Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 15x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist