FMX Entrance 2009

Jakmile je člověk v něčem dobrej tak by bylo škoda, aby své zkušenosti nepředával svýmu budoucím nástupcům. Petr Kuchař svolal kluky ze svý bandičky MotoXzone Petra Piláta, Ondru Zárubu a Máťu Česáka k sobě na tréninkový plac v Hustopečích na Krajcáku, aby ukázali nějaký triky a daly své cenné rady začínajícím freestylistům.

Pilník
začal s FMX někdy od deseti let nakažen od „Kuchty“, který v roce 2001 končil s motokrosem a na svý rampě za barákem začínal trénovat. Po čtyřech letech má na účtě pořádnej úspěch – zápis do Guinessovky jakožto nejmladší (14let) blázen co otočil BackFlip. Více na www.petrpilat.cz
Šestnáctiletý Čert (Ondra Záruba) je nová krev v Českém freestylu. Zlom přišel možná právě na loňském FMX Entrance u Kuchty, kam se přijel taky něco přiučit a zjistil, že tohle bude pro něho to pravý.
Tato partička ještě s devítiletým drakem Matějem Česákem (www.matejcesak.cz) zajistila pěknou sobotu 9.května pro asi 9 začátečníků co chtěli zkusit skočit rampu. Na výběr bylo z pěti kousků od začátečnické 11 metrové, 16m, dvě 20m a poslední na pořádnej 30 metrovej let. A vlastně ještě kolmá rampa s názvem Quarter pipe (jediná v Česku).
Skákalo se celej den a naštěstí vše bez zranění a to i přes pád dvacetileté Míši. Trošku větší náklon na motorce při opouštění rampy ji přetočil svisle na záda a dopadla na doskok na zadní kolo v záklonu. Odnesla si naražené pozadí, dobitou motorku a po pádu odcházela po svých dokonce s úsměvem.
Nejednalo se o žádnou megaakci a diváky tvořilo jen pár známých a funkční posádka sanitky. Všichni odjeli s nadšením a s novými zkušenostmi a snad příští rok proběhne akce potřetí.

Informace o redaktorovi

Mirek Rollinger - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist