Mistrovství ČR 2014 v motoskijöringu

V případě příznivých sněhových podmínek odstartuje už v prvním lednovém víkendu další seriál Mistrovství ČR v motoskijöringu. Motokrosaři táhnoucí lyžaře tak budou bojovat o v pořadí 16. mistrovský titul. O víkendu byl v Horním Městě u Rýmařova sestaven kalendář MČR v motoskijöringu „ORION – SHIVA KTM CUP 2014“. Zástupci pořadatelů se dohodli na následujících termínech závodů.

Mistrovství ČR 2014 v motoskijöringu
Kalendář závodů - ORION–SHIVA KTM CUP 2014

5.1. 2014 - Klášterec nad Orlicí
11.1. 2014 - Želeč (u Tábora)
19.1. 2014 - Horní Újezd (u Litomyšle)
25.1. 2014 - Letohrad
2.2. 2014 - Martinice v Krkonoších
8.2. 2014 - Horní Město (u Rýmařova)
15.2. 2014 - Dobřany v Orlických horách

Dále se divákům představí jezdci na trati u koupaliště v Letohradě. Jezdecké pole zavítá i do Krkonoš na trať v Martinicích, kde měl mistrovský motoskijöring úspěšnou premiéru v sezóně 2013. Seriál MČR zavítá i na Severní Moravu. Na trati v Horním Městě u Rýmařova je závod plánován na druhou únorovou sobotu. A pokud nám bude přát počasí, seriál závodů MČR v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách, kde budou dekorování i mistři republiky 2014.

V současné době organizátoři seriálu připravují nominaci jezdců a jejich lyžařů. Mistrovský titul budou obhajovat úřadující mistři republiky Josef Mňuk a Filip Langer. Divákům se představí i další známí jezdci, kteří tvoří širokou motoskijöringovou špičku. Pojede se podle stejného systému, který se osvědčil v poslední sezóně, to znamená s kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede deset nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci získávat mistrovské body za první tři místa v kvalifikaci.

Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři, kteří jsou držiteli platné licence pro motokros nebo enduro všech stupňů (mezinárodní licence, národní licence A, B, C nebo licence pro motoskijöring vydané prostřednictvím AČR nebo jiných FMN v rámci FIM). Lyžař může také startovat s licencí „L“.

V uplynulé sezóně organizátoři seriálu zkušebně odjeli na 2 tratích závody „O pohár Orlických hor“. Byly určeny pro nelicenční jezdce, kteří tak měli možnost závodit na tratích MČR. Závody se osvědčily, vhodně obohatily sportovní program. Seriál se proto pojede i v roce 2014. Kromě závodů v jihočeské Želči se pojede na všech ostatních tratích. Jezdci pojedou o zajímavé ceny i finanční odměny, uvidí je i televizní diváci. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodě v Dobřanech v Orlických horách. V jihočeské Želči pořadatelů také počítají s vypsáním závodu pro začínající hobby jezdce.

Kalendář závodů byl schválen. Jezdci, lyžaři i pořadatelé se tak mohou připravovat a diváci těšit na sezónu 2014. Přejme si, aby byly příznivé sněhové podmínky a odjelo se co nejvíce závodů v tomto atraktivním sportu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist