Mistři České republiky v motoskijöringu korunováni v Dobřanech

Slavnostním vyhlášením mistrů ČR "ORION - SHIVA KTM CUP 2011" v Dobřanech v Orlických horách skončila letošní sezóna v motoskijöringu. Podle kalendáře se zde měl jet poslední závod. Ale k jeho uskutečnění chybělo to hlavní - sníh. A takse mohli jezdci, jejich doprovody i fandové alespoň dobře pobavit.

Původně bylo plánováno uspořádání celkem 10 závodů, ale počasí plánům příliš nepřálo. V nezměněném termínu se odjel pouze první závod v Klášterci nad Orlicí. Další tři závody v Rodné, Želči i Olešnici v Orlických horách se jely v náhradních termínech. Všem pořadatelům patří velké poděkování, protože příprava závodů byla obtížná, a všude se musel sníh navážet.
V nejlepší formě se představili mistři z roku 2009 Josef Sládek s Petrem Čížkem. Už od prvního závodu se usadili na čele seriálu. Jejich bodová bilance je obdivuhodná. První tři závody vyhráli a v posledním závodě skončili na druhém místě.
Díky vítězství v posledním závodě v Olešnici v Orlických horách se na  konečnou druhou pozici dostali Pavel Kunc s Romanem Prossem. Pavel Kunc, kterému bude letos 52 let, stále dokazuje, že nic neztratil ze svého jezdeckého umění. Velmi dobře také jezdili mladíci František Kubíček s Lukášem Hovadem. Skončili celkově třetí, když jim nevyšel poslední závod. Naopak smolnou sezónu měli loňští mistři bratři Šrolerové, kteří dvakrát odpadli ve finále.
V Dobřanech ale nebyli oceňováni jezdci jen podle pořadí v seriálu. Jako skokan roku byl vyhlášen Lukáš Mohaupt, který s lyžařem Václavem Hotovým jezdil s velkým nasazením. K vítězství v jednom závodě chybělo Lukášovi jen to pověstné štěstí. Jako osobnost roku byl oceněn po právu Pavel Kunc.
Organizátoři seriálu pamatovali i na pořadatele. Nejlepším pořadatelem jednodenních závodů byl vyhlásili přípravný tým z Klášterce nad Orlicí, zatímco nejlépe připraveným dvoudenním závodem se stal Chýnov.
Už teď se začíná připravovat další ročník v roce 2012. Snad bude matka příroda motoskijöringu přát více než tomu bylo letos.