MČR v motoskijöringu – Sezona 2016

Mistrovství České republiky v motoskijőringu 2016 se znovu pojede jako Mistrovství ČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2016“ a v plánu je celkem pět mistrovských závodů. Na rozdíl od minulých let kalendář počítá s pozdějším začátkem motoskijöringové sezony, protože ke konci ledna by snad už měly být lepší sněhové podmínky.

MČR v motoskijöringu – Sezona 2016

První závod je naplánovaný do Jižních Čech. Pojede se na trati v Chotčinách u Chýnova, kde se zatím MČR jelo pouze jednou (v roce 2012). Podle organizátorů seriálu by měly být na tamní trati nejlepší sněhové podmínky z okolí Chýnova. Je škoda, že výstavba už nedovoluje závodit na pěkné trati v Želči.

Druhý závod se pojede na trati u koupaliště v Letohradě. Pokud by se zima vydařila, jezdci by se zde krásně svezli na rychlé trati i s početnou diváckou účastí.

Další víkend závody zavítají na Severní Moravu. V Horním Městě u Rýmařova opět najdou dlouhou trať, přátelské prostředí i bohaté občerstvení.

Hned další den se pojede na jedné z nejznámějších tratí v Klášterci nad Orlicí. Tam měl mistrovský motoskijöring svoji premiéru 7.2.1998 a od té doby se zde jelo kromě sezóny 2008 pokaždé.

Seriál závodů MČR v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách, kde budou po závodě na rychlé a atraktivní trati dekorování i mistři republiky 2016.

Mistrovství ČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2016“:

24.1. 2016 – Chotčiny (u Chýnova) – neděle
30.1. 2016 – Letohrad – sobota
06.2. 2016 – Horní Město (u Rýmařova) – sobota
07.2. 2016 – Klášterec nad Orlicí – neděle
13.2. 2016 – Dobřany v Orlických horách – sobota

Je škoda, že se letos do seriálu nepřihlásili snaživí pořadatelé z Martinic v Krkonoších, kteří dokázali uspořádat závody i přes nepříznivé podmínky a nedostatku sněhu. Novinkou je vypsání kategorie MX2, ve které pojedou mladí jezdci do 21let o mistrovský titul na dvoutaktních strojích 125ccm a čtyřtaktech 250ccm. Pokud jich bude dostatečný počet, pojede se samostatné finále MX2.

Závody MČR se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních dvou sezónách, takzvaně s kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede deset nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci získávat mistrovské body za první tři místa v kvalifikaci. Pro lepší přehlednost budou startovní čísla vydávána od 1 do 20 (Open) a od 21 do 30 (MX2). Nejúspěšnější jezdci ze sezóny 2015 mají pochopitelně startovní číslo podle celkového umístění v seriálu.

Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři, kteří jsou držiteli platné licence pro motokros nebo enduro všech stupňů (mezinárodní licence, národní licence A, B, C nebo licence pro motoskijöring vydané prostřednictvím AČR nebo jiných FMN v rámci FIM). Lyžař může také startovat s licencí „L“. Mistrovský titul budou obhajovat dvojnásobní mistři Lukáš Mohaupt s Václavem Hotovým, kteří byli suverénní hlavně v sezóně 2015. Ale motoskijöring je sport vyrovnaný a o titul se může ucházet řada dalších kvalitních dvojic.

Po dobrých zkušenostech z minulých 3 sezón pořadatelé vypisují i závody „O pohár Orlických hor“. Jsou určeny pro nelicenční jezdce, kteří tak budou moci závodit na tratích MČR. Kromě závodů v jihočeských Chotčinách se Pohár pojede na všech ostatních tratích. Jezdci pojedou o zajímavé ceny i finanční odměny, uvidí je i televizní diváci. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Jihočeští pořadatelé ale také počítají s vypsáním podobného závodu pro začínající hobby jezdce. V sezóně 2015 startovalo v Poháru neuvěřitelný počet 42 dvojic.

A tak jen můžeme doufat, aby nám zima přála a byly takové sněhové podmínky, které by dovolily uspořádat kvalitní závody. O veškerém dění budeme pravidelně informovat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist