MČR motoskijöring – Víkendové závody v Klášterci a Dobřanech

Dnes je to již dlouhých 25 let, kdy se jel první oficiální závod MČR v motoskijöringu s datem 7.února 1998. Bylo to na trati v Klášterci nad Orlicí a jsem rád, že Vás mohu pozvat zrovna na tuto trať, kde pojedeme tuto sobotu 11.února 2023. V neděli 12.února 2023 závodíme v Dobřanech v Orlických horách. Obě známé tratě pořadatelé dokončují tak, aby byly dobře sjízdné a jezdecky i divácky zajímavé.

Závody se pojedou ve dvou kategoriích. V MČR ORION - SHIVA KTM 2023 pojedou naši nejlepší jezdci v čele s obhájci mistrovského titulu Pavlem Dvořáčkem s Danielem Mandysem. Divákům se představí i další známí jezdci. Nebude chybět i historicky nejúspěšnější jezdec a pětinásobný mistr ČR Patrik Šroler. Ten nepojede se svým bratrem, ale s novým lyžařem Martinem Kavkou. Trojnásobný mistr ČR Lukáš Mohaupt z Orionu musel také změnit lyžaře. Za Václava Hotového, který si doléčuje zranění, pojede na lyžích jeho staronový parťák Karel Sejk.

Do bojů o příčky nejvyšší zasáhnou i další jezdci. Do "mistráku" se přihlásili také loňští vítězové Orlického poháru Filip Strmiska s Michalem Paulů. Tradičně pojedou i hobby jezdci v Orlickém poháru. Tam mají šanci další jezdci.

Podle posledních informací, které máme, jezdecké pole obohatí i závodníci z Lotyšska. Jak v Klášterci, tak i v Dobřanech návštěvníci uvidí zajímavé a dramatické závody.

První volné tréninky začínají vždy v 9:15 hodin. 1. rozjížďka OP v 11:15 hodin a MČR ve 12:00 hodin. Závody vyvrcholí finálovými jízdami v 15 hodin.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist