MČR 2019 v motoskijöringu – Sezona startuje v Klášterci

V Klášterci nad Orlicí se v pátek 7.prosince 2018 sešli všichni pořadatelé seriálu Mistrovství ČR v motoskijöringu 2019, který se pojede opět jako „Orion Shiva KTM Cup 2019“. Během porady byly odsouhlaseny termíny celkem šesti závodů letošního ročníku.

MČR 2019 v motoskijöringu – Sezona startuje v Klášterci

Pokud nám bude zima přát, odjedeme 21. sezónu mistrovských motoskijöringů. Když budou sněhové podmínky příznivé, seriál začne už 6.1.2019 na trati v Klášterci nad Orlicí, kde se historicky odjelo nejvíce mistrovských motoskijöringů (17). Druhý závod se pojede v Rudníku, kde se pořadatelé po 2 úspěšně odjetých závodech určitě zařadili mezi spolehlivé pořadatele.

Po 20 letech se mistrovský motoskijöring vrací do Dalečína, kde se v prostorách motokrosového parkoviště závodních strojů pojede 3. závod. Další motoskijöring je připraven na trati u koupaliště v Letohradě, kde se vždy jezdí před slušnou diváckou návštěvou. Předposlední závod seriálu zavítá tradičně i do Jižních Čech, a to do Chotčin nedaleko Chýnova.

Seriál „Orion Shiva KTM Cupu 2019“ v motoskijöringu vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách. Tam se pojede na autokrosovém a motoskijöringovém závodišti „U hradu“. I zde mohou diváci očekávat napínavé souboje našich jezdců. Po závodě budou v Dobřanech i dekorování mistři České republiky 2019. Je škoda, že se do seriálu 2019 nepřihlásili tradiční moravští pořadatelé z Horního Města, kde se dosud odjelo 15 závodů MČR.

Závody licenčních jezdců se pojedou stejným systémem, který se osvědčil v posledních sezónách. Hlavní program začne kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede 10 nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci navíc získávat mistrovské body za první 3 místa v kvalifikaci. Prvních 10 jezdců seriálu 2018 bude mít prioritní startovní čísla podle svého umístění. Mistrovský titul budou obhajovat 5-násobní mistři Patrik Šroler a Miroslav Šroler z Klášterce nad Orlicí – suverénně nějúspěšnější jezdci celé motoskijöringové hostorie.

Zkrátka nepřijdou ani hobby jezdci bez licencí. Pojedou seriál 5 závodů „Orlického poháru“, a to na všech tratích kromě Chotčin. Ale i Jihočeši počítají s organizací hobby závodu. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. Hobby jezdci nebudou ochuzeni ani o start v Chotčinách, kde pro ně pořadatelé uspořádají jednorázový závod. Potěšitelné je, že někteří přední jezdci z Orlického poháru přejdou pro rok 2019 do MČR.

Brzy uvidíme, jaká bude zima. Můžeme si jen přát, aby k nám byla štědrá a poskytla všem našim pořadatelům dostatečný příděl sněhu. O dalším dění v motoskijöringu budeme samozřejmě pravidelně informovat.

MČR 2019 v motoskijöringu

1. závod neděle, 6.1.2019 Klášterec nad Orlicí
2. závod neděle, 13.1.2019 Rudník
3. závod neděle, 3.2.2019 Dalečín
4. závod neděle, 10.2.2019 Letohrad
5. závod sobota, 16.2.2019 Chotčiny
6. závod sobota, 23.2.2019 Dobřany v Orlických horách
Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist