V Lotyšsku slavil vítězství Glenn Coldenhoff a Max Anstie

Dvanáctý podnik sezony mistrovství světa v motokrosu měl v Lotyšsku den závodu ve znamení proměnlivého počasí, které nakonec sehrálo velkou roli v rámci výsledků. Nejlépe si s písčitou tratí a deštěm poradil v kategorii MXGP jezdec týmu Rockstar Energy Suzuki Europe Glenn Coldenhoff, který bral v prvním klání plný počet bodů a ve druhém byl druhý. V třídě MX2 slavil celkové vítězství britský závodník Monster Energy DRT Kawasaki Max Anstie.

Své první dva Fox Holeshots získal v Lotyšsku jezdec Suzuki Glenn Coldenhoff, který první závod vyhrál, ve druhém byl druhý a na konto si připsal své první vítězství MXGP. Pro Suzuki tím získal jejich první letošní vítězství. Jezdec HRC Gautier Paulin měl špatný start a tím si v prvním závodě hodně zkomplikoval situaci. Díky tomu se před něj dostal další jezdec Suzuki Kevin Strijbos.

Jezdec Yamahy Romain Febvre hned v první zatáčce po startu prvního závodu spadl, ale i když tím nabral třicet sekund ztráty nevzdal to a vyrazil získat ztracené pozice zpátky. V průběhu závodu nastavil nejrychlejší kolo a nakonec bodoval osmým místem v cíli. Ve druhém klání převzal od třetího kola vedení, závod vyhrál a získal své sedmé pódium sezony v řadě.

Výkon hodný poklony předvedl tovární jezdec KTM Antonio Cairoli, který soutěžil s bolestivě zraněným loktem (zlomenina z Itálie) a navzdory tomu obsadil v celkovém hodnocení dvanáctého kola seriálu pátou pozici.

Třináctý podnik sezony mistrovství světa přivítá Loket. Grand Prix České republiky je v termínu 26.července 2015.

MXGP – Kegums, Lotyšsko

MXGP – Závod 1 (TOP10): 1. Glenn Coldenhoff (NED, Suzuki), 34:26.145; 2. Kevin Strijbos (BEL, Suzuki), +0:05.257; 3. Gautier Paulin (FRA, Honda), +0:45.698; 4. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +1:00.847; 5. Jeremy Van Horebeek (BEL, Yamaha), +1:08.496; 6. Steven Frossard (FRA, Kawasaki), +1:12.170; 7. Jose Butron (ESP, KTM), +1:18.466; 8. Romain Febvre (FRA, Yamaha), +1:19.095; 9. Filip Bengtsson (SWE, Honda), +1:24.412; 10. Dean Ferris (AUS, Husqvarna), +1:27.896

MXGP – Závod 2 (TOP10): 1. Romain Febvre (FRA, Yamaha), 35:49.255; 2. Glenn Coldenhoff (NED, Suzuki), +0:02.389; 3. Gautier Paulin (FRA, Honda), +0:03.218; 4. Antonio Cairoli (ITA, KTM), +0:24.352; 5. Evgeny Bobryshev (RUS, Honda), +0:31.334; 6. Kevin Strijbos (BEL, Suzuki), +0:42.152; 7. Shaun Simpson (GBR, KTM), +0:44.601; 8. Steven Frossard (FRA, Kawasaki), +0:46.418; 9. Jeremy Van Horebeek (BEL, Yamaha), +0:48.018; 10. Todd Waters (AUS, Husqvarna), +0:49.190

MXGP – Celkově (TOP10): 1. Glenn Coldenhoff (NED, SUZ), 47 bodů; 2. Gautier Paulin (FRA, HON), 40 p.; 3. Romain Febvre (FRA, YAM), 38 p.; 4. Kevin Strijbos (BEL, SUZ), 37 p.; 5. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 36 p.; 6. Steven Frossard (FRA, KAW), 28 p.; 7. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 28 p.; 8. Evgeny Bobryshev (RUS, HON), 26 p.; 9. Filip Bengtsson (SWE, HON), 22 p.; 10. Dean Ferris (AUS, HUS), 20 p.

MXGP – MS průběžně (TOP10): 1. Romain Febvre (FRA, YAM), 457 bodů; 2. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 416 p.; 3. Gautier Paulin (FRA, HON), 391 p.; 4. Maximilian Nagl (GER, HUS), 360 p.; 5. Evgeny Bobryshev (RUS, HON), 345 p.; 6. Clement Desalle (BEL, SUZ), 291 p.; 7. Shaun Simpson (GBR, KTM), 276 p.; 8. Jeremy Van Horebeek (BEL, YAM), 260 p.; 9. Glenn Coldenhoff (NED, SUZ), 243 p.; 10. Todd Waters (AUS, HUS), 242 p.