První pozvánka na MS Sidecarcross v Kramolíně

A už je to opět tady! Piloti na nejsilnějších offroadových strojích se opět sejdou na velké ceně ČR v Kramolíně u Nepomuka, kde se ve dnech 13. - 14. června 2015 uskuteční sedmý podnik seriálu Mistrovství světa v Sidecarcrossu.

První pozvánka na MS Sidecarcross v Kramolíně

Do Kramolína je již přihlášeno celkem 59 posádek, z toho 12 českých. Nejlépe si zatím v seriálu MS počínají Francouzi Giraud - Musset, kteří seriál vedou před smíšeným, nizozemsko-lotyšským tandemem Bax - Stupelis. Z našich posádek se dle očekávání nejlépe daří bratrům Rozehnalovým, kteří se pohybují na hranici nejlepší světové desítky. „Letošní sezóna zatím není úplně podle našich představ, i když výsledky jsou slušné. Už se moc těšíme na domácí GP a věříme, že přijde fandit hodně diváků!“, vzkazuje z Nizozemska fanouškům Václav Rozehnal. Po absenci v úvodu sezóny se v Německu v TOP10 objevila i další český posádka ČernýMusilem. Světové body už letos mají na svém kontě i bratři Vejchodové a DiblíkGáborem.

Na vrcholnou akci se pečlivě připravují i pořadatelé z AMK Nepomuk v AČR. Předseda klubu Dan Krob k tomu říká: „Přípravy probíhají standardně, jako každý rok. Proběhly úpravy tratě v podobě nových bezpečnostních prvků v horní části kolem lesa, kde jsme vytvořili speciální konstrukci a obložili ji gumovými pásy, aby se nestalo, že někdo vylítne z dráhy přímo do lesa. Dále jsme přemístili pitline o dvě zatáčky dříve, než byla loni. Je nyní větší a vyzkoušeno to bylo již při dubnovém závodě MMČR v motokrosu. V areálu jsme dále zapracovali na rozšíření parkoviště závodních strojů v jeho spodní části, kde se kdysi nacházela supercrossová dráha. Nyní je tak více prostoru pro parkování aut a vytvořena tam byla i zkušební dráha.“

Zajímavostí je, že předsedou jury české GP bude žena, Nina Birjukova z Lotyšska. Nebývá zvykem, aby takto vysoký post na závodě motocyklového MS zastávala žena.

Vloženou disciplínou bude v Kramolíně MMČR čtyřkolek a také volný závod Veterán sajdkár, který vždy přivítá nejen zajímavá jména z historie světové sidecarcrossu, ale k vidění budou také velice zajímavé veteránské skvosty (stáří stroje v této kategorii musí být min. 25 let, jezdec musí splňovat věk 40 let). V sobotu začne v Kramolíně sportovní program v 10:00 hod. volným tréninkem třídy MS Side, v neděli pak v 8:55 hodin volným tréninkem MMČR čtyřkolek.

Podrobnější pozvánku Vám přineseme v týdnu před závodem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist