psi_catino




Osička MX Team pokračuje závodem MXGP na Sardinii, Mikula a Janout se představí v Riola Sardo

O víkendu 11. - 12. dubna pokračuje seriál mistrovství světa v motokrosu svým již čtvrtým podnikem této sezóny. Po náročném závodě na tvrdé hlinité trati ve Švýcarsku se kolotoč MXGP přesouvá zpět na písečný povrch – tentokrát na oblíbenou, ale technicky náročnou trať Riola Sardo na Sardinii.

Barvy Osička MX Teamu bude v kubatuře MX2 tradičně hájit Julius Mikula. Ten si ze Švýcarska odvezl smíšené pocity – v jedné z jízd totiž havaroval, při pádu zlomil řídítka a závod nemohl dokončit. Ztráta důležitých bodů jej odsunula na průběžné 13. místo v celkovém hodnocení světového šampionátu. Na Sardinii tak bude mít jasný cíl – znovu atakovat vyšší příčky hodnocení kubatury MX2.

Součástí závodního víkendu v Riola Sardo bude opět i evropský šampionát EMX250, ve kterém Osička MX Team reprezentuje Václav Janout. Pro něj půjde o třetí podnik sezóny. Přestože je startovní listina oproti předchozím závodům o něco kratší, stále čítá vysoký počet 55 jezdců. Konkurence je tak i nadále mimořádně silná a Janouta čeká náročný boj o postup do finálových jízd.

Po extrémně chladném víkendu na předchozí GP ve Švýcarsku, kde závodníky potrápilo zimní počasí včetně sněhových přeháněk, by Sardinie měla nabídnout výrazně příjemnější podmínky. Písečný povrch a teplejší klima tak slibují atraktivní podívanou pro fanoušky i velkou výzvu pro všechny jezdce.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
TZ - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):



TOPlist