Ohlasy z pódia motokrosové Velká cena Nizozemska
Text: Petr Šour | Foto: mxgp.com | Zveřejněno: 26.8.2025 | Zobrazeno: 567x
Třicet tisíc diváků a krásné slunečné počasí. Sedmnáctý závod motokrosového mistrovství světa v nizozemském Arnhemu měl skvělou kulisu a navíc se parádně dařilo domácím jezdcům, kteří vyhráli všechny jízdy. Třídu MXGP ovládl Jeffrey Herlings, dvěstěpadesátkám kraloval Kay De Wolf. Ohlasy nejlepších jezdců si můžete přečíst v následujícím článku.
Nizozemec Jeffrey Herlings (Red Bull KTM Factory Racing), vítěz třídy MXGP: „Jsem rád, že jsem si v první jízdě dokázal ušetřit energii, protože jsem ji později moc potřeboval! Ještě dvě kola navíc ve druhé jítdě a asi bych odpadl. Pamatuji si, když mi bylo 18 let a závodění v písku mě vůbec neunavilo! Ve té druhé jízdě jsem opravdu tvrdě tlačil: Lucas měl neuvěřitelnou rychlost, ale i mé tempo bylo dobré. Jsem s víkendem moc spokojený, to víte výsledek 1:1. Už se moc těším na Turecko za dva týdny!“
Belgičan Lucas Coenen (Red Bull KTM Factory Racing), druhý ve třídě MXGP: „Starty byly dnes opravdu špatné. Havaroval jsem a jel jsem z posledního místa, a ve druhé jízdě to bylo stejné. Bylo to pro mě opravdu těžké a tlačil jsem naplno. Dal jsem do toho všechno a byl jsem blízko k tomu, abych Herlingse na konci předjel. Takové chyby si opravdu nemůžu dovolit. Potřebuji ty body do šampionátu, takže musíme v týdnu ve volnu natrénovat starty a pak se zase vrátíme do čela.“
Nizozemec Glenn Coldenhoff (Fantic), třetí ve třídě MXGP: „Ano, byl to těžký víkend a trať byla velmi náročná,. Ale dnes jsem udělal dva holeshoty, taky včera v kvalifikačním závodě, takže mé starty byly opravdu perfektní a to mi v závodech hodně pomohlo. Konečně jsem tady po dvou letech snažení na pódiu. Vždycky jsem ho jen těsně minul, skončil jsem čtvrtý, takže jsem super šťastný. Velké díky týmu, všem, kteří sem přijeli, tohle jsem si rozhodně užil.“
Nizozemec Kay de Wolf (Nestaan Husqvarna), vítěz třídy MX2: „Dnes to rozhodně nebylo jednoduché. Trať byla opravdu drsná, ale dojel jsem s bilancí 1:1, takže jsem si nemohl přát víc. V sobotu to byla katastrofa s havárií v prvním kole, ale bodově v šampionátu jsem si nakonec polepšil a jsem za to opravdu šťastný. Vyhrát svou vůbec první domácí Grand Prix je úžasné. Atmosféra byla neuvěřitelná - dav podél trati mi dodal tolik energie a jejich podpora pro mě opravdu znamená vše. Celý víkend byl neuvěřitelný a nemohu poděkovat svému týmu, rodině, přítelkyni a všem, kteří mě dostatečně podporují. Teď budeme bojovat i v posledních třech závodech.“
Ital Andrea Adamo (Red Bull KTM Factory Racing), druhý ve třídě MX2: „Byl to solidní víkend. V kvalifikaci jsem se dostal do rytmu a teď si myslím, že jsem mohl v obou rozjížďkách zajet o něco lépe, možná s výsledkem 2:2. Ale je docela těžké v písku vyzvat na souboj Kaye. Přesto jsem docela rád, že jsem ve druhé rozjížďce zajel nejrychlejší kolo a také jsme získali dobré body do šampionátu. Dokud to neskončí, není konec!“
Belgičan Sacha Coenen (Red Bull KTM Factory Racing), třetí ve třídě MX2: „V první rozjížďce jsem měl opravdu dobrý start a udělal jsem si malý náskok a vedl jsem snad 14 kol, dokud jsem neudělal velkou chybu a předjel mne Kay. Z druhého místa jsem měl v cíli velkou radost. Start ve druhé jízdě byl z mé strany horší, takže jsem se musel tvrdě propracovat zpět. K tomu mi začala vadnout motorka, takže čtvrté místo a pódium jsem nakonec bral. Cítím se docela dobře a mám sebevědomí. Tvrdě jsme pracovali a vyplácí se to.“
Informace o redaktorovi
Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.






