Ohlasy po Velké ceně Nizozemska

Ital Antonio Cairoli a jeho šesté vítězství ve Valkenswaardu, Nizozemec Jeffrey Herlings a jeho pátý triumf v řadě za sebou nebo Francouz Gauthier Paulin a jeho pád ve druhé jízdě třídy MXGP. Přinášíme vám hlasy jezdců po víkendové Velké ceně Nizozemska, šestém závodě motokrosového MS.

Ohlasy po Velké ceně Nizozemska
Vítěz první jízdy třídy MXGP Francouz Gautier Paulin (Kawasaki): „Právě teď jsem strašně zklamaný z toho, že mám celou tuto sezonu takovou smůlu. Měl jsem už problémy s palivem, pak jsem kvůli technické poruše v Itálii odstoupil z prvního místa a teď jsem se zranil. Se vším tím se musím vyrovnávat, ale ujišťuji vás, že to nemá na mou motivaci a touhu vyhrávat žádný záporný dopad. Vrátím se zpět ještě silnější, než jsem byl předtím. Vím, že jsem dost rychlý a natolik fyzicky připravený, že mohu vyhrávat. V první jízdě jsem to snad jasně dokázal, stejně tak svými výhrami v jednotlivých jízdách v Kataru, Itálii a Bulharsku. Po návratu do Francie okamžitě navštívím svého lékaře, aby mi řekl, jak dlouho se budu muset léčit a od toho se odrazím.“
Obhájce titulu ve třídě MXGP a vítěz GP Nizozemska Antonio Cairoli (Red Bull KTM Factory Team): „Je jasné, že mým jediným cílem bylo tady vyhrát a s tou dnešní bilancí 3-1 jsem spokojený. Zvláště proto, že jsem zase navýšil svůj náskok v čele šampionátu. Jel jsem si tady pro šesté vítězství v řadě a můj stájový kolega ve dvěstěadesátkách Jeffrey Herlings pro páté. Oba milujeme závody v písku, takového povrchu si umíme pořádně užít. Jsem rád, že jsem byl po startu druhé jízdy dost vepředu, abych unikl tomu pádu. Je mi líto, že Gautier Paulin havaroval a zranil se. Snad bude co nejdříve zpátky."
Obhájce titulu ve třídě MX2 a vítěz GP Nizozemska Jeffrey Herlings (Red Bull KTM Factory Team): „Byl to skvělý víkend. Vyhrál jsem kvalifikační závod a obě nedělní jízdy, do kterých jsem vždy dobře odstartoval. Přijel jsem tady se ztrátou čtyř bodů na prvního Arnauda Tonuse a odjíždím s náskokem patnácti bodů. Mám zpátky červenou tabulku pro vedoucího jezdce šampionátu a věřím, že si ji udržím až do konce sezony. Těším se do Španělska a doufám, že tam získám další triumf. Na své domácí Grand Prix mám vždy výbornou podporu fanoušků. Zdejší trať znám jako své boty a vyhrát tady popáté za sebou je vynikající pocit.”
Herlingsův stájový kolega ve třídě MX2 Francouz Jordi Tixier (v Nizozemsku 2-5, celkově třetí): „Toto je moje druhé podium v řadě a je skvělé být znovu na bedně. Do první jízdy jsem měl výborný start, hned jsem chytil dobrý rytmus i rychlost. Ve druhé jízdě jsem si dokonce zajistil holeshot, ale pak jsem dvakrát spadl. Zkroutil jsem si trochu řídítka a v zápěstí jsem cítil bolest. Stačil jsem ale i tak dojet pátý. Není to úplně přesně to, co jsem před víkendem očekával, ale přesto jsem docela spokojený.”
Tovární jezdec Kawasaki (MXGP), Francouz Steven Frossard: „Z celého víkendu mám výborné pocity. Po pádu v Itálii jsem se zcela vyléčil a měl jsem možnost v Nizozemsku deset dní na písku potrénovat. V první jízdě jsem měl dobrý start. Ačkoli jsem pak udělal pár menších chyb, udržel jsem si rytmus a zabezpečil jsem si čtvrté místo. Bohužel jsem pak čtyři kola před cílem spadnul a poškodil jsem motorku. Stihl jsem to ještě na desáté místo. Z té nehody mne bolelo zápěstí, a tak jsem to ve druhé jízdě neměl snadné. Proto své šesté místo beru všemi deseti. Ale mám zase svoji rychlost, cítím se fyzicky silný a také mi jdou starty. To mi dává velké naděje do dalších závodů.“
Švýcar Arnaud Tonus (Kawasaki), před Nizozemskem vedoucí muž třídy MX2:
"V sobotu jsem zajel dobrou kvalifikaci, i když jsem se na motocyklu necítil právě pohodlně a jistě. Neděle byla ale jiná. Hned ve druhé zatáčce po startu jsem uklouzl a spadl. Dokázal jsem se propracovat  zpátky do první patnáctky, ale pak do mne zezadu vrazil jiný jezdec a já havaroval podruhé. Najednou jsem byl poslední a také mi chvilku trvalo, než jsem zase našel svůj rytmus. Za těchto okolností nebylo dvanácté místo špatné, ale i tak jsem ztratil spoustu cenných bodů. Pro druhou jízdu jsem si zachoval ještě dost energie, věděl jsem, že to bude náročné. Ale jel jsem dobře, a když se mi podařilo v posledních čtyřech kolech předjet  Dylana Ferrandise a Romaina Febvra, skončil jsem druhý. Samozřejmě jsem ale trochu zklamaný z toho, že jsem ztratil červenou tabulku lídra, čeká mne ještě mnoho tvrdé  práce.”

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist