MS MX1 MX2 Německo – Michek i Neugebauer bodovali

Úspěšný víkend má za sebou český motokros. V nejprestižnější třídě motokrosového nebe bodoval Filip Neugebauer v obou jízdách a Martin Michek, který přestoupil do slabší třídy MX2 poprvé bral body. Další bombou je posun Martina Žeravy na třetí pozici průběžného pořadí v MX trojkách. Jen škoda, že Petr Smitka nemohl, kvůli zranění, v Německu startoval určitě by rozšířil svoje bodové konto.

MS MX1 MX2 Německo – Michek i Neugebauer bodovali
Filip Neugebauer nemá trať v německém Teutschenthalu zrovna v oblibě, což potvrdil 
až 23. místem v kvalifikaci. Ovšem nedělní závod byl o něčem jiném a Filip potvrdil, že patří do světové špičky. První jízdu skončil devatenáctý jen pár vteřin ztráty na šestnáctého. 
Do druhé jízdy Filip špatně odstartoval, vyjížděl téměř poslední, ale skvěle zatahal a v cíli se mohl radovat ze šestnáctého místa. Z Německa si odváží Filip největší balík bodů v letošní sezóně – 7 bodů a posunul se o pět příček vzhůru průběžného pořadí.

Martinu Michkovi (fotka z MS MX3 Holice) přestup na slabší dvěpade čtyřbuch vyšel a už první jízdu si mohl napsat do tabulky první letošní body. Martin jel jako „čert“ a cílem proskočil jako třináctý a nechal za sebou i jezdce první desítky. Druhou jízdu bohužel hned po startu spadl a následně musel odstoupit kvůli prasklému chladiči. Martin vybojoval osm bodů, a doufáme, že ho výborná první jízda nakopne k pravidelnému rozšiřování bodobého konta.

MX1 – De Dycker oslavil narozeniny dvojitým vítězstvím

Tovární jezdec Yamahy Ken De Dycker dominoval v obou jízdách a porvé letos vyhrál. Dvojitým vítězstvím stylově oslavil své 26. narozeniny. V první jízdě Yamaha zažila žňě, 
když Philippaerts skončil hned za De Dyckerem. Třetí do party stál na bedně Desalle. Cairolli se po startu srazil s Leokem a byl až šestý. Druhou jízdu Cairolli dlouho otravoval 
De Dyckera a připsal si druhé místo před opět bronzovým Desallem. Zdravotně ne zcela v pořádku, domácí matador, Max Nagl se šetřil a skončil pátý a sedmý.
MX1 1. Jízda:
1. Ken de Dycker (BEL, Yamaha)
2. David Philippaerts (ITA, Yamaha)
3. Clement Desalle (BEL, Suzuki)
4. Xavier Boog (FRA, Kawasaki)
5. Maximilian Nagl (GER, KTM)
19. Filip Neugebauer (CZE, Kawasaki)

MX1 2. jízda:
1. Ken de Dycker (BEL, Yamaha)
2. Antonio Cairoli (ITA, KTM)
3. Clement Desalle (BEL, Suzuki)
4. Xavier Boog (FRA, Kawasaki)
5. David Philippaerts (ITA, Yamaha)
16. Filip Neugebauer (CZE, Kawasaki)

MX1 celkově:
1.Ken de Dycker (BEL, Yamaha), 50 bodů; 2. Clement Desalle (BEL, Suzuki), 40 b.; 3. David Philippaerts (ITA, Yamaha), 38 b.; 4. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 37 b.; 5. Xavier Boog (FRA, Kawasaki), 36 b.,
17. Filip Neugebauer (CZE, Kawasaki), 7 b.

Průběžné pořadí MS MX1:
1. Antonio Cairoli (ITA, KTM), 341 bodů; 2. Clement Desalle (BEL, Suzuki), 276 p.; 3. David Philippaerts (ITA, Yamaha), 267 b.; 4. Ken de Dycker (BEL, Yamaha), 251 b.; 5. Maximilian Nagl (GER, KTM), 248 b.
30. Filip Neugebauer (CZE, Kawasaki) 12 b.

MX2 – Musquina nepřekonal ani domácí Roczen

Fanoušci motokrosu si kladnou otázku: Kdo porazí suveréna Marvina Musquina? Myslím si, že nikdo a Musquin poletí do států, kde má již podepsanou smlouvu, jako král letošních MX2. V Německu mu chtěl udělat čáru přes rozpočet domácí hrdina Ken Roczen, ale v první jízdě skončil až pátý, Musquin vyhrál. V druhé jízdě se Roczen polepšil a vyhrál, avšak Musquin kontroval druhým místě a stal se celkovým králem.

MX2 1. jízda:
1. Marvin Musquin (FRA, KTM)
2. Jeremy van Horebeek (BEL, Kawasaki)
3. Steven Frossard (FRA, Kawasaki)
4. Zach Osborne (USA, Yamaha)
5. Ken Roczen (GER, Suzuki)
13. Martin Michek (CZE, TM)

MX2 2. jízda:
1. Ken Roczen (GER, Suzuki)
2. Marvin Musquin (FRA, KTM)
3. Zach Osborne (USA, Yamaha)
4. Steven Frossard (FRA, Kawasaki)
5. Arnaud Tonus (SUI, Suzuki)
Martin Michek nedokončil

MX2 Celkově:
1. Marvin Musquin (FRA, KTM), 47 bodů; 2. Ken Roczen (GER, Suzuki), 41 b.; 3. Zach Osborne (USA, Yamaha), 38 b.; 4. Steven Frossard (FRA, Kawasaki), 38 b.; 5. Jeremy van Horebeek (BEL, Kawasaki), 36 b.; 
18. Martin Michek (CZE, TM), 8 bodů

MX2 průběžné pořadí:
1. Marvin Musquin (FRA, KTM), 365 bodů; 2. Ken Roczen (GER, Suzuki), 288 b.; 3. Steven Frossard (FRA, Kawasaki), 268 b.; 4. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 241 b.; 5. Zach Osborne (USA, Yamaha), 233 b.
34. Martin Michek (CZE, TM), 8 bodů
MX cirkus se stěhuje již tento týden do Litvy, kde se o víkendu pojede již devátý podnik.

Motokros občas bolí

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist