Langenfelder vyhrál GP, o dva dny později si zlomil ruku

Neuvěřitelná smůla! Sotva se dostal do vrcholné formy, dvakrát porazil dosavadního suveréna Jaaga Geertse (BEL-Monster Energy Yamaha) a vyhrál Velkou cenu Španělska, šestý závod motokrosového mistrovství světa, havaroval Simon Langenfelder v běžném tréninku a zlomil si ruku.

Devatenáctiletý Němec má na svém kontě třetí místo v evropském šampionátu stopětadvacítek v roce 2019. Po přestupu do týmu Red Bull GasGas Factory Racing patřil už vloni k velmi příjemným překvapením světového seriálu, když hned ve své druhé úplné sezoně dokázal vyhrát Velkou cenu a skončil celkově třetí ve třídě MX2 za šampionem Tomem Viallem (FRA-Red Bull KTM Factory Racing) a Geertsem. I letos si vedl zdatně, dojel všechny jízdy, nikdy nebyl mimo Top 10, a v průběžném hodnocení po vítězném podniku ve španělském areálu areálu intu-Xanadù Arroyomolinos byl čtvrtý, pouhé čtyři body od třetího jezdce. Při rutinním tréninku si ale dva dny po dvojnásobném triumfu ve Velké ceně Španělska v úterý 9. května nešťastně zranil pravou ruku. Ještě tu noc podstoupil operaci. Zranění mu rozhodně zabrání pokračovat ve slibném tempu, jak dlouho bude ve startovním poli světových dvěstěpadesátek chybět, se ještě neví.

Tým Red Bull GasGas Factory Racing přeje mladé hvězdě brzké uzdravení. Nemůže se dočkat, až ho uvidí zpět v akci v sedle jeho MC 250F. O jeho případném náhradníkovi se ještě nerozhodlo.
Davide De Carli, manažer Red Bull GASGAS Factory Racing Teamu: "Simon v úterý naneštěstí havaroval na normálním tréninku a zlomil si pravou ruku. Ještě ten večer okamžitě podstoupil operaci u dr. Nannariniho a jeho týmu. Nemohu jim dostatečně poděkovat za to, že byli tak narychlo k dispozici. Tohle je nejhorší část tohoto sportu, ale jsem si jistý, že Simon se brzy vrátí a bude ještě silnější, než kdy jindy."

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist