KTM potrestala pokutou vlastního jezdce

Nestává se v motoristickém sportu zase tak často, aby vedení týmu finančně potrestalo svého vlastního jezdce, nota bene vedoucího muže šampionátu. Nyní se k tomu odhodlal tovární tým KTM, který udělil mastnou pokutu Jeffreymu Herlingsovi za jeho nepřijatelné chování po dojezdu portugalské Grand Prix.

KTM potrestala pokutou vlastního jezdce
Nizozemský teenager Herlings vyhrál v portugalské Aguandě suverénně první jízdu způsobem start-cíl a také v druhé mířil za vítězstvím. Těsně před cílem ale o vedení přišel, kromě jiného i vinou jezdce o kolo zpět, kterého musel Herlings složitě předjíždět. Toho využil dosud těsně druhý Brit Tommy Searle (Kawasaki), dostal se kolem zkoprnělého Nizozemce do čela a nakonec i vyhrál. Je pochopitelné, že Herlings měl po průjezdu cílem pořádný vztek a málem pomalejšího jezdce inzultoval. Navíc ukazoval vulgární gesta a vrcholem bylo, když do kamery v živém vysílání sprostě na adresu onoho nešťastníka nadával. Nebyl to jeho jediný incident v poslední době, a tak se vedení KTM rozhodlo rychle a rázně jednat. Ústy šéfa KTM Motorsports Pita Beirera oznámilo, že Herlings dostal velmi citelnou finanční pokutu a navíc varování, že pokud se bude jeho nevhodné chování opakovat, bude z týmu propuštěn.
„Jeffreyho chování bylo totálně nepřijatelné a my jsme se kvůli tomu ocitli pod silným tlakem fanoušků, obchodních partnerů a médií. Věříme, že Jeffrey tak dostal pořádnou lekci, která mu pomůže uvědomit si do budoucnosti, jak se má chovat tovární jezdec KTM,” uvedl Beirer. „Tým cítí, že toto opatření bylo nezbytné a vysílá tak silný signál nejen směrem k potrestanému, ale i k ostatním jezdcům a týmům mistrovství světa. Chceme jim tak ukázat, že k nim cítíme velký respekt.“
Herlings po této „facce“ zjihnul jako beránek a okamžitě se začal na všechny strany omlouvat. „Je mi to líto, hodně si uvědomuju, že ta událost mě ukázala ve špatném světle. Moje chování se vymklo kontrole a sankce samozřejmě přijímám. Musím si uvědomit, že sloužím jako vzor pro spoustu mladých kluků, kteří se rovněž jednou chtějí stát motokrosovými jezdci. A já se jim musím ukazovat jako člověk, který se chová způsobem, aby mohl být respektován jako osobnost a jako sportovec. Abych svá omluvná slova podpořil, požádal jsem vedení KTM, aby mou pokutu věnovalo na charitivní účely. Chápu, že se příště budu muset chovat lépe, je třeba zachovát si chladnější hlavu a potlačit emoce, jak se od na továrního jezdce špičkového a profesionálního týmu KTM žádá,“ nechal se slyšet loňský vicemistr světa ve třídě MX2 Herlings. Ten stále vede průběžné hodnocení letošního šampionátu s náskokem 24 bodů před Searlem. O dalších 25 bodů zpět je třetí Belgičan Jeremy Van Horebeek (KTM)
A A toto také Herlings "dokáže" - umí být tvrdý u mikrofonu i na trati....

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist