Julien Bill nebude obhajovat titul

Hodně nečekaně se bude odvíjet další závodní kariéra aktuálního motokrosového světového šampiona kubatury MX3 švýcarského motokrosaře Juliena Billa.

Julien Bill nebude obhajovat titul
Motokrosový jezdec ŠvýcarJulien Bill (29 let) závodil v rocích 2006 s Yamahou (celkově 15. místo v MS), 2007 a 2008 na Hondě (15. a 13.), 2009 s tovární Aprilií (17.) a to vždy v prestižní kubatuře MX1. Po neúspěších, zraněních a problémech s továrním italským týmem upadl v sezóně 2010 do zapomnění, aby se letos odrazil z pomyslného dna a stal se suverenním mistrem světa MX3 s náskokem 62 bodů na druhé v pořadí Francouze Milko Potiska a o dalších 10 bodů před Čechem Martinem Michkem.    
        
Zdálo by se tedy, že vše je absolutně okay a samotný Julien se chtěl pokusit, aspoň dle svých slov v euforii po zisku titulu mistra světa - mimochodem pro Švýcarsko historickém prvním - o comeback do MX1.

Situace je ale úplně jiná a netypická, Bill se vrací do švýcarského šampionátu, kde pojede s motocyklem Honda CRF 250 ccm obě dvě kubatury v domácím šampionátu, tedy i tu silnější 250-Open.

Žádný z týmů MX1 či MX2 totiž neprojevil o nového šampiona opravdový zájem, takže se dá říci, že světový titul Billovi nic nepřinesl: "Po dvou katastrofálních sezónách u Aprilie jsem se díky Alainovi Pellicarim a Monster Energy vrátil do závodění a když už mě všichni odepsali, tak se nám podařilo vybudovat novou strukturu a titul byl jen vyvrcholením této snahy. Ohlas v médiích byl obrovský, hlavně na území, kde se ve Švýcarsku mluví francouzsky".
    
"Ale po finanční stránce se pro mě nezměnilo vůbec nic. Proto v roce 2012 nepojedu seriál MS, maximálně jen jednotlivé závody, abych ukázal číslo divákům "1". Pokud bych chtěl jet MX1 nebo MX2, tak bych musel donést do týmu 60-100 000 Euro a to je pro mě opravdu hodně. A realisticky, za tyto peníze je možné závodit mezi 5. až 10. místem, více ne. Na umístění 1 až 5 je potřeba daleko více peněz. Musím živit rodinu a koncem každého měsíce platit veškeré účty, takže raději zůstanu v seriálu, kde mohu vyhrávat závody", vysvětluje současnou realitu motokrosového závodění Julien Bill ze Švýcarska.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist