Jacobi o třídu výš, Searle v MS končí

O jednu hvězdu se příští rok rozroste startovní rošt motokrosového mistrovství světa, jedna další v prestižním seriálu zase končí. Kromě Kena Roczena asi nejlepší německý jezdec současnoti Henry Jacobi kvůli věkovému limitu skončil ve dvěstěpadesátkách a hned získal smlouvu do vyšší třídy MXGP od týmu SM Action Yamaha. Šampionát na druhou stranu opouští britský veterán Tommy Searle.

Třiadvacetiletý Jacobi odjel letošní sezónu světového šampionátu s týmem F&H Kawasaki a až do svého zranění si vedl skvěle, když byl kandidátem na konečné TOP 3. Nejlepší závody odjel ve Velké Británii a v České republice, kdy si v obou případech dojel pro druhé místo s bilancí 2-3. Sezonu mu ale předčasně ukončilo zranění kolene během Velké ceny Švédska. I přesto, že se nemohl zúčastnit posledních dvou kol šampionátu, obsadil konečné páté místo v bodovém hodnocení seriálu. Pouhé tři a půl měsíce po operaci křížových vazů v koleni u specialisty Dr. Hendrichse v soukromé nemocnici ve Wernecku si už jezdec odbyl svůj debut na Yamaze 450 YZF ccm v barvách italského týmu SM Action Yamaha ze Savignana u Bologny. Testy proběhly na dráze Castellarano, Jacobi do týmu přivedl i dva své sponzory Just1 (oblečení) a Oakley (brýle).

Dvojnásobný vicemistr světa ve třídě MX2 Brit Tommy Searle se rozhodl ve třiceti letech ukončit svou účast v závodech Grand Prix. Příští sezonu pojede už „jen“ domácí šampionát, kde bude na Hondě CRF450R obhajovat motokrosový titul ve třídě MX1. Dohodl se totiž s majitelem týmu Buildbase Honda Davem Thorpem. Jeho týmovým kolegou bude další bývalá hvězda Jake Nicholls. „Závodění pořád miluju a mým cílem je v Británii vyhrát vše, co budu moct,“ uvedl Searle, který býval i továrním jezdcem Kawasaki ve třídě MGP. Ve dvěstěpadesátkách vyhrál 14 Velkých cen, do světového šampionátu vstoupil už v roce 2006. V silnější třídě zajel nejlépe v roce 2013, kdy skončil celkově sedmý. Letos zakončil sezonu MS na dvacáté pozici se ziskem 163 bodů. Na svém kontě má i dvě třetí místa s britským týmem v Motokrosu národů.

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist