Gajser, Evans a Honda dominovali v Itálii

Motokrosové mistrovství světa startuje už za necelé tři týdny v Anglii a favorité se jasně rýsují. Tim Gajser (Honda HRC) suverénně vyhrál třídilné mistrovství Itálie, když byl v šesti jízdách poražen jen jednou, svým novým týmovým kolegou Mitchem Evansem z Austrálie.

Slovinec, který bude letos ve 20dílném seriálu MS třídy MXGP obhajovat titul, vyhrál v rámci jezdecky nabitého šampionátu s názvem Internazionali d´Italia tři jízdy třídy MX1 a dvě tzv. Superfinále. Jelo se postupně na tratích Riola Sardo, Ottobiano a Mantova a Gajser pouze v posledním Superfinále skončil druhý. Až v Mantově nastoupil jeho velký soupeř Antonio Cairoli (KTM Red Bull Racing Factory) a ačkoli ještě není plně vyléčený, dojel v závodě třídy MX1 za Slovincem druhý se ztrátou necelých deseti sekund. Gajser urval holeshot a získal náskok nad startovním polem, zatímco Cairoli odstartoval jako druhý, a toto umístění udržel až pod šachovnicovou vlajku. Bylo vidět, že při svém prvním závodě po dlouhém léčení nechce devítinásobný mistr světa Cairoli příliš riskovat.

V Superfinále v Mantově pak skončil italský veterán třetí, před Gajsera, který si zašlápl motorku, se dostal talentovaný Mitch Evans. Australan podepsal smlouvu s HRC po své nováčkovské sezoně ve třídě MX2. Vloni byl jedním z nejpříjemnějších překvapení šampionátu. Debutoval v týmu v barvách týmu Honda 114 Motorsports. První pódium získal už během prvního závodu v Argentině, pak přidal jedno v Portugalsku, než se zranil a třetinu sezony promarodil. Je vidět, že hned ve svých prvních závodech na modelu Honda CRF450RW se novému motocyklu dobře přizpůsobil, v sedle vypadal velmi pohodlně. V cíli ocenil, že doma v Austrálii vydrželi jeho fanoušci vzhůru a sledovali jeho snažení v přímém přenosu.

"Jsem velmi spokojený s tím, jak tato série proběhla. Vyhrál jsem pět závodů a dařily se mi starty, stejně jako rychlá úvodní kola. Byl to pro mě důležitý začátek roku 2020. S novým motocyklem CRF450RW jsme usilovně pracovali na tom, aby vše bylo dobře nastaveno a tyto výsledky dokazují, jak dobrou práci jsme všichni udělali. Teď mám malou pauzu, ale budu dál tvrdě pracovat, abych se ujistil, že svou fornu a jezdeckou pohodu přenesu do Anglie," uvedl Gajser. Oblíbená britská trať Matterley Basin přivítá jezdce mistrovství světa už v termínu 29. února - 1. března. Další velký favorit třídy MXGP Nizozemec Jeffrey Herlings (Red Bull KTM Factory Racing) zvolil přípravu v Británii a v závodě Hawkstone Park International jednu jízdu vyhrál a jednou skončil třetí. Stejnou bilanci měl i domácí matador Shaun Simpson (KTM). Brit Adam Sterry, který před sezonou podepsal smlouvu s českým týmem JD GUNNEX KTM RACING, bral 21. a 12. místo. Dvěstěpadesátky vyhrál v Hawkstone Park Francouz Tom Vialle (Red Bull KTM Factory Racing), Slovák Richard Šikyňa (JD GUNNEX KTM RACING TEAM) se předvedl desátým místem. Stejnou pozici zopakoval ve třídě EMX125 český jezdec Radek Větrovský.

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů.