Dvojnásobný šampion Prado si v přípravě zlomil nohu

V této sezoně světového šampionátu tovární tým KTM »dojel« na zranění svých jezdců Antonia Cairoliho (Itálie) a Jefreyho Herlingse (Nizozemsko) a teď, zdá se, se situace opakuje. Ještě ani nezačala sezona 2020 a nová akvizice týmu Red Bull KTM Factory Racing pro třídu MXGP, dvojnásobný mistr světa dvěstěpadesátek Jorge Prado, se zranil a musel na operaci.    

Osmnáctiletý Prado je považován za jeden z největších motokrosových talentů posledních dekád. Po sedmém místě v roce 2017 a dvou vybojovaných mistrovských titulech ve třídě MX2 v následných letech ho přes zimu čekal přestup do královské třídy MXGP. Musel tedy hodně trénovat, aby si zvykl na silnější motocykl. V přípravě na trati Malagrotta nedaleko Říma se svým týmovým kolegou a devítinásobným mistrem světa Antoniem Cairolim téměř na konci tréninkové jízdy ztratil kontrolu nad svým motocyklem před blížícím se skokem. Po divoké havárii musel být mladičký Španěl okamžitě převezen do nemocnice. Fraktura levé stehenní kosti potřebovala fixaci, a tak se Prado podrobil chirurgickému zákroku u specialisty, dr. Massimiliana Nanneriho.

Ten mu do zlomené stehenní kosti vložil fixační hřeb. „Jsou to špatné zprávy a je nám Jorgeho opravdu líto. Všechno šlo podle plánu a do konce tréninku mu zbývala pouhá dvě kola. V Malagrottě pršelo a bylo nutné mít nad motorkou stoprocentní kontrolu, aby bylo možné překonat ty nejtěžší skoky na trati. Jorgemu ale sklouzla noha ze stupačky…. Teď musíme pár dní počkat, abychom zjistili, zda je všechno v pořádku a on může s klidem opustit nemocnici. Je to překážka v přípravě, ale je důležité, aby se nejprve pořádně zotavil, a potom může znovu začít přemýšlet o své první sezóně ve třídě MXGP,“ potvrdil manažer týmu Red Bull KTM Facory Racing Claudio De Carli.

 

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist