Závody ME a MX Open ve Veľkých Uherciach, Češi byli vidět

Poslední srpnový víkend jeli závody ME juniorské kategorie motokrosu EMX 65/85 na trati MX Vinohrad ve Veľkých Uherciach. Součástí závodního víkendy byly rovněž závody mezinárodního mistrovství Slovenska MX Open. Na stupních vítězů nechyběli závodníci ze Slovenska, ale vidět byli také jezdci z České republiky.

EMX 65

Na štart najmladšej kategórie sa postavilo 26 jazdcov, z ktorých dokázalo bodovať dvadsaťtri. Vo veľkej konkurencii jazdcov z deviatich štátov sa prestavili aj dvaja český jazdci. A neviedli si vôbec zle.

Víťazom pretekov triedy 65 sa stal fínsky jazdec Viktor Leppälä, s ktorým mal rovnaký počet bodov druhý Dex Van Den Broek. Tretiu priečku si do Českej republiky po skvelom výkone odviezol Stanislav Pojar.

EMX 85

Tridsaťpäť jazdcov sa popasovalo o európske body na motorkách s objemom do 85 ccm. Medzi zástupcami siedmych štátov nechýbali ani dve slečny, jedna z Holandska a druhá zo Slovenska.

Plný počet bodov získal Vítezslav Marek, ktorý potvrdil svoju úlohu jednoho z najrýchlejších jazdcov triedy. Druhý skončil Mick Kennedy a tretí Gyan Doensen. Tesne za stupňami víťazov skončil Jayson Van Drunen.

Celkové výsledky závodu EMX 85:
1. #479 Vítězslav Marek – CZE – 50 bodov
2. #527 Mick Kennedy – NED – 36 bodov
3. #574 Gyan Doensen – NED – 36 bodov
4. #417 Jayson Van Drunen – NED – 33 bodov
5. #503 Jarne Bervoets – BEL – 32 bodov

Ďalšia európska zastávka čaká jazdcov už budúci víkend 4. a 5. septembra, kedy sa predstavia v českých Kapliciach.

Medzinárodné majstrovstvá v motokrose MX Open mali vo Velkých Uherciach svoju tretiu zastávku. Jazdenie na terénnych motocykloch tu má svoju dlhoročnú tradíciu. Pred početnou diváckou návštevou predviedli jazdci krásne súboje. MX Vinohrad odviedol kus dobrej práce pri príprave trate. Prialo aj počasie, keď aj napriek predpovediam vydržalo bez dažďa. Do konca sezóny nás čakajú ešte dve podujatia 19.9.2021 vo Sverepci a 16.10.2021 veľké finále budú hostiť Šenkvice.

G-SHOCK Holeshot

Partner seriálu MX Open a distribútor hodiniek G-Shock na Slovensku priviezol do Veľkých Uheriec hodinky pre najrýchlejších jazdcov v prvej zákrute. Tento závod padlo rozhodnutie pre 1 a 2 finálovú jazdcu spojených tried MX Open a MX2. Obidve jazdy bol najrýchlejší Španielsky jazdec Jose Butron ( MRA BB Gunex team ) a odviezol si obidve Hodinky. Gratulujeme.

MX OPEN

V najsilnejšej triede sme mohli popri doposiaľ neporazenom Španielovi Josem Butronovi ( MRA BB Gunex team ) vidieť aj jeho tímového kolegu Lorenzea Locurcia z Venezuely, ktorý sa pravidelne zúčasťnuje Svetového šampionátu MXGP. Po sobotňajšej kvalifikačnej jazde bol pred nedeľnými ostrými štartmi najlepšie práve Španiel pred Martinom Krčom ( Osička racing team ) a Lorenzom Locurciom. Štvrtý najrýchlejší bol Mr. Holeshot Jonáš Nedveď ( Orion racing team ).
Prvú finálovú jazdu vyhral Lorenzo Locurcio ( MRA BB Gunex team ) pred tímovým kolegom Josém Butronom. Tretí došiel tesne Martin Krč ( Osička racing team ). Prvú päťku doplnil Jonáš Nedveď ( Orion racing team ) na štvrtom a Roman Mňuk na piatom.
Druhá finálová jazdca sa nezaobišla bez pádov, svoju trošku smoly si vybrali Martin Krč a Jakub Hruška, ktorí nedokončili jazdcu po pádoch. Prvý skončil Jose Butron ( MRA BB Gunnex team ) pred Lorezom Locurciom. Krásne tretie miesto obsadil Showman Petr Bartoš (Orion racing team).

MX2

Mladíci v triede MX2 predviedli krásne súboje a nestrácali sa v štartovom poli medzi „veľkými motorkami“ triedy MX Open. Obidve finálové jazdy vyhral stále sa lepšiaci a v skvelej forme jazdiaci Šimon Jošt ( Osička racing team ) pred svojím tímovým kolegom Tomášom Kohútom. Skvelé tretie miesto bral Jozef Poslúch ( 711 Fox racing team ). Prvú päťku doplnili Samuel Struk ( motoprox team ) na štvrtom a Denis Poláš na piatom mieste. Veľkú smolu mal mladý Petr Rathouský ( Orion racing team ), ktorý bol v prvej jazde druhý, no v druhej mal veľmi tvrdý pád a musel odstúpiť.