Ve Valkenswaardu získal Terešák dva body, průběžně je devatenáctý

Ve dnech 25. a 26.dubna v Holandsku uspořádali druhý závod mistrovství Evropy, který se jede společně s prestižním seriálem mistrovství světa tříd MX2 a MXGP. Opět bylo plné depo zájemců, kteří chtějí startovat v závodech evropského šampionátu, jenže dvakrát víc než se jich může za startovní žebřík postavit. V třídě EMX125 bylo devětaosmdesát jezdců a v třídě EMX250 dokonce rovná stovka. Na velmi obtížné pískové trati nebyla nouze o pády o čemž se mohl už v sobotu přesvědčit slovinský závodník Tim Gajser, který ze své tovární Hondy udělal “draka“ a pádům se nevyhnul ani italský šampion Antonio Cairoli.

Z českých zástupců se do závodů probojovali pouze Dušan Drdaj a Jakub Terešák. Dušan měl ale v první jízdě smůlu, protože se mu do karburátoru dostal písek, což nemohlo skončit jinak než zaseknutým plynem a následně pádem. Na mistrovské body dosáhl pouze jezdec Motosportklubu Málkov Jakub Terešák. Třebaže dva body za dvě dvacátá místa můžou vypadat málo, Jakub sám přiznal, že závod byl opravdu těžký a je vůbec rád, že dorazil do cíle ve zdraví. Loni si na stejné trati totiž zlomil lopatku. Další závod mistrovství Evropy je na programu za 14 dní ve Španělsku.

Mistrovství Evropy v motokrosu – třída EMX125 (Top20)

• průběžné hodnocení po závodu ve Valkenswaardu (NED)