Ve Slovinsku jeli úvodní podnik ME, Bartoš druhý, Michalec třetí

Letošní motokrosový seriál mistrovství Evropy kubatury EMX Open odstartoval prvním dílem ve slovinském Brezici. Podle předpokladu se na domácí dráze v konkurenci dvaatřicet pilotů nejlépe umístil velký favorit, poslední mistr světa zrušené třídy MX3, Klemen Gercar jedoucí v satelitním týmu Husqvarny. Velmi dobře si vedli také Češi, protože na druhém místě skončil Petr Bartoš a na třetím Petr Michalec. Nováček Jonáš Nedvěd obsadil celkové jedenácté místo.

Ve Slovinsku jeli úvodní podnik ME, Bartoš druhý, Michalec třetí
Českým příznivcům udělal určitě radost loňský vicemistr Evropy, pětatřicetiletý zkušený matador Petr Bartoš z týmu Orion-RS Petrol KTM. Petr měl v podstatě vydařený celý víkend a úvodní podnik komentoval slovy: „Vše tady z mého pohledu dopadlo skvěle, mohl jsem se opírat o dobré starty, což je vždy důležité a krásně jsem si na úvod sezony zazávodil. Po druhé rundě mě docela bolely ruce, ale nebyl jsem sám. Příště to už snad bude lepší. Z druhého místa jsem pochopitelně nadšený ..., bylo tu hodně domácích rychlých závodníků (bratři Irtové nebo zkušený Sašo Kragejl), ale někdy dělali zbytečné karamboly a já jsem na tom vydělal.“
Na stupně vítězů se ještě dostal další český zástupce sedmadvacetiletý Petr Michalec, který si na své Hondě v dresu Spencer Live Media zajistil bronzový stupínek. Také Michalec byl se svým výsledkem spokojen: „První startovací manévr mi nevyšel podle představ, byl jsem někde kolem dvanácté pozice, pak jsem ale zabral a nakonec z toho byla v cíli trojka. Napodruhé jsem si to již pohlídal, ale zase zde byl nebezpečný Slovinec Kragejl, s nímž jsem dlouho bojoval o dobré umístění,“ prohlásil po klání radostně jezdec.
Jako nováček vstoupil do letošního seriálu mistrovství Evropy Jonáš Nedvěd (21let), který je Bartošovým parťákem ve stáji Orion-RS Petrol KTM. „Bylo to tady pro mě velice zajímavé, získal jsem potřebné zkušenosti, které bych chtěl příště zúročit. Celkově jedenáctá příčka určitě není na úvod špatná a zejména v první rozjížďce to bylo super. Jezdil jsem kolem pátého místa, ale potom se srazil s jedním domácím šílencem (zřejmě Molnar) a nakonec jsem cílem prosvištěl ještě jako osmý,“ prozradil své postřehy z jízdy Jonáš.
Podle již zase změněného kalendáře by se mělo odjet ještě sedm podniků, ale například Rusko je podle kluků ve velice nebezpečné oblasti, navíc termínově koliduje s našim mistrákem (Kramolín). A tak další dějství letošního evropského šampionátu EMX Open uvidí diváci 26.dubna 2015 na známé a pěkné dráze ve slovenské Šenkvici.

Motocross European Championship - EMX Open (TOP15)

Průběžné hodnocení po úvodních dvou závodech ve Slovinsku.

1 - Klemen Gercar - SLO - HUSQVARNA 450/4 - 50 bodů
2 - Petr Bartoš - CZE - KTM 350/4 - 44
3 - Petr Michalec - CZE - HONDA 450/4 - 38

4 - Saso Kragelj - SLO - YAMAHA 450/4 - 34
5 - Aljosa Molnar - SLO - HONDA 450/4 - 30
6 - Evgeni Tyletski - BLR - KTM 450/4 - 28
7 - Marko Leljak - CRO - KTM 450/4 - 26
8 - Matej Jaros - CRO - KAWASAKI 450/4 - 22
9 - Nerijus Rukstela - LTU - KTM 450/4 - 21
10 - Peter Irt - SLO - HUSQVARNA 450/4 - 20
11 - Jonáš Nedvěd - CZE - KTM 350/4 - 20
12 - Theo Urbas - SLO - KAWASAKI 450/4 - 17
13 - Volodymyr Tarasov - UKR - KTM 350/4 - 14
14 - Anej Doplihar - SLO - YAMAHA 250/4 - 14
15 - Arkadiusz Mańk - POL - KTM 350/4 - 13
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist