V Chorvatsku vyhrál Michek, lídrem zůstává Bartoš

Po Slovinsku se evropští motokrosaři přesunuli do chorvatské Mladiny k předposlednímu podniku sedmidílného seriálu EMX OPEN. Velmi dobře si znovu vedli čeští závodníci, kteří byli v obou závodech v boji o nejvyšší příčky. Oba závody vyhrál a plný počet bodů si z Mladiny odvezl Martin Michek, druhý skončil Slovinec Peter Irt a třetí český závodník Petr Michalec. V průběžném hodnocení evropského seriálu je lídrem Petr Bartoš, jen šest bodů ztrácí na vedení Martin Michek.

Do sobotní kvalifikace nastoupila letos tradiční čtveřice českých reprezentantů. Za velkého vedra a všudepřítomného prachu se v ní umístil nejlépe Martin Michek (Buksa/Ados KTM), druhý skončil slovinský zástupce Peter Irt (Husqvarna), za nim se umístili Petr Michalec (Spencer Live Media), šestý byl Petr Bartoš (Orrion-RS Petrol KTM) a desátý jeho týmový kolega Jonáš Nedvěd.

V neděli bylo jasné, že místní pořadatelé budou mít hodně práce udržet dráhu v regulérním stavu, nakonec se jim to ale díky kropení přece jenom podařilo. V první rozjížďce odpálil od bydla jako raketa Michalec a vedl celé startovní pole skoro do poloviny závodu. Pak se přes něho přesypali Michek a také Irt. Třetí místo bylo i tak pro Michalce nadějné, Bartoš měl tentokrát několik výstupů po předním kole mimo trať. Hodně se tím zdržel, přesto cílem prolétl jako šestý. Nedvěd zaujal jedenáctou příčku. „Po dobrém startovacím manévru se mi jelo dobře, až jsem nečekal, že tak dlouho povedu. Jenomže, když se blížila půlka časového harmonogramu, tak se ozvaly ruce (ztvrdly) a já raději zvolnil,“ přiblížil situaci bronzový Michalec.

V následném druhém motu udělali závod Irt s Michkem. Nasadili od začátku rychlé tempo a diváci jen čekali, kdo z nich jako první udělá nějakou chybu. Nakonec byl šťastnější Michek, protože až těsně před šachovnicí se po chybě Slovince dostal do čela přece jenom Martin a z Mladiny si odvezl plný počet bodů. Bartoš si tentokrát už pohlídal třetí "flek", hned za nim dojel Michalec a jedenáctý po menším karambolu Nedvěd.

Konečné výsledky EMX OPEN - Chorvatsko Mladina: 1. Michek (CZE) - 50bodů, 2. Irt (SLO) - 44b., 3. Michalec (CZE) - 38b., 4. Bartoš (CZE) – 36b … 11. Nedvěd (CZE) - 21b.

Průběžné pořadí po šesti odjetých kláních: 1. Bartoš - 200bodů, 2. Michek - 194b., 3. Michalec – 180b ... 10. Nedvěd - 77b.

Finále EMX OPEN se odehraje 25.-26. července v běloruském Lidu. Michek pokud znovu dvakrát vyhraje má titul evropského šampiona v kapse. Bartošovi nebude stačit ani když dojede dvakrát za ním, protože při rovnosti bodů rozhoduje více vyhraných jízd a to by hovořilo pro č. MM232 (Michek).

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist