EMX Open: Stupně vítězů ovládli ve Slovinsku Češi

Mistrovství Evropy kubatury Open zavítalo letos již podruhé do Slovinska, Tentokrát ale na známější okruh Orehova Vas, kde mimochodem místní agilní pořadatelé usilují o získání MS - MXGP, MX2. Je to logické, neboť jejich největší současná hvězda Tim Gajser vede královskou třídu MXGP a z tohoto důvodu by si to určitě zasloužili. Navíc by to byla u nich doma ohromná propagace motokrosu.

Ale vraťme se ke čtvrtému dějství seriálu EMX. Sobotní kvalifikaci ovládl současný lídr Martin Michek, startující v dresu Buksa/Ados KTM Teamu. Za nim ovšem skončil překvapivě italský závodník Filippo Bertuzzo (Honda 450), potom se seřadili Petr Bartoš (Orion Racing KTM) a Petr Michalec (Honda 450).

Z dalších našich reprezentantů se zde ještě divákům v sobotu představili 15. Jakub Mencl (Suzuki 250), 20. Ondřej Brendl (Suzuki 450). Bohužel kvůli zranění z úvodního českého šampionátu v Pacově, zde chyběl letos v ME úspěšný Jonáš Nedvěd (Orion Racing KTM). Jonáš je po operaci ramene a v současné době začne u něj probíhat rekonvalescence.

Nedělní obě jízdy si přisvojil bez větších problémů Michek (1/1), a na své konto si připsal plný bodový zisk. Ze začátku trošku zlobil po dobrém startu Bertuzzo, ale posléze ho zradila závodní technika a bylo po nadějích tohoto italského závodníka. Dobře zde zajel Michalec (3/2) a protože v druhé rundě byl za Michkem, tak mu to nakonec dalo stříbrnou pozici. Zkušený borec Bartoš (2/3) vystoupil ve Slovinsku na nejnižší stupínek.

„V druhé rozjížďce se mi nepodařil dobrý startovací manévr, potom jsem při stíhačce lehce upadl a rozjetý Péťa Michalec byl už pryč. Bedna se počítá. Celkově jsem stále druhý, čili tuto příčku bych chtěl ve zbývajících závodech udržet,“ dodal po závodu ostřílený harcovník Bartoš.

Umístění dalších našich zástupců - Brendl (11/10), Mencl (18/13). Pátý díl celkem osmidílné série je na programu ve dnech 11. - 12. června. Tentokrát nás přivítají v chorvatské Mladině.

Celkové pořadí po 4 odjetých podnicích EMX Open: 1. Michek (CZE) - 189b., 2. Bartoš (CZE) - 155b., 3. Michalec (CZE) - 143b... 6. Brendl (CZE) - 80b... 11. Nedvěd (CZE) - 57b... 18. Mencl (CZE) - 37b.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist