MMČR v motokrosu - Petrovice u Karviné

Petrovice u Karviné patří k dlouhodobým pořadatelským stálicím českého motokrosového šampionátu a v neděli 18. srpna budou hostit pátý, předposlední podnik seriálu „BUKSA/ADOS MOTOKROS 2013“ Mezinárodního Mistrovství ČR v motokrosu.

MMČR v motokrosu - Petrovice u Karviné
Loni v srpnu měli pořadatelé z AMK Petrovice u Karviné smůlu s počasím, neboť v týdnu před závodem intenzivně kropili, pak do toho den před závodem přišel neočekávaný dešťový příval a během dopoledních tréninků to byly místo motokrosu spíše slušné bahenní lázně.

Letos se tváří předpověď počasí příznivěji a bedlivě ji sleduje i ředitel závodu Jindřich Hrabica. „V týdnu před závodem hlásí dešťové přeháňky, což by mohlo trať optimálně nakropit a o víkendu má již být sluníčko a teploty zhruba jen kolem 24°C a to je pro motokros ideální počasí. A to jak pro jezdce, tak i pro diváky,“ pevně věří v naplnění předpovědi zkušený organizátor, který si je vědom, že v tropických teplotách dává běžný divák přednost pobytu na koupališti a v chladném, deštivém počasí pak zase setrvání doma za humny.

Trať bude mít zcela stejný profil jako loni. Je 1560 metrů dlouhá, převýšení má necelých 10 metrů a je již připravena pro vrcholný podnik. V týdnu před závodem je dle slov pořadatelů prostor pouze na drobné finální úpravy tratě i jejího zázemí. Nově mají připravenu nádrž na vodu o objemu 10 kubických metrů, v pohotovosti ohledně kropení budou i dvě staré dobré vozidla Praga V3S, které se při kropení hůře sjízdných částí motokrosových tratí již mnohokráte osvědčily.

Přípravnou činnost pořádajícího klubu jistě ocení jezdci i v parkovišti závodních strojů. Nově jsou totiž vyasfaltovány plochy v jeho spodní části. Omezeni jsou pořadatelé pouze okolními pozemky, proto se depo nemůže rozšiřovat, co se plochy týká. Zatím se ale auta a motorky do depa vždy nějak vešly.

V Petrovicích by se tradičně měli objevit i polští motokrosaři. „U našich severních sousedů vrcholový motokros bohužel dost upadá, na startu se ale určitě někteří jezdci z partnerských klubů objeví,“ naznačuje mezinárodní účast Jindřich Hrabica, který zároveň věří, že diváckou kulisu doplní i motokrosoví příznivci z Polska.

K potěšení domácích fanoušků se na startu objeví i Jindřich Hrabica junior, který na této trati vyrůstal. Začínal s bikrosem, později přešel na motokros, následně zkoušel i supermoto. V dnešní době bydlí na Zlínsku a věnuje se trénování motokrosové mládeže. Do Petrovic se však vždy rád vrací a tak ho v neděli uvidíme na startu třídy MX1.

Protože jsou Petrovice u Karviné pro většinu tuzemského obyvatelstva přeci jen trochu daleko, těsně u státní hranice s Polskem v jedné z nejvýchodnějších částí naší země a některým motokrosovým příznivcům zatím třeba ještě neznámy, připojuji GPS tratě: 49° 54' 21.144"N 18° 34' 8.736"E

Jindřich Hrabica ještě doporučuje optimální příjezdovou trasu. „Nejlepší je využít příjezdovou dálnici D1 až do Bohumína. Na posledním úseku dálnice je jen potřeba dát pozor, aby se řidič nedostal přes státní hranici. Sjezd č.370 je značen přímo na Karvinou a pak bude po zhruba čtrnácti kilometrech silnice č. 67 odbočka vlevo na Petrovice“.

Ve středu 14. srpna následuje druhá část pozvánky, kde se dozvíte, jak mají na tento závod „nabroušeno“ přední české týmy a někteří jezdci.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist