MMČR Junior – Druhý závod sezony v Jiníně slovem i obrazem

To byl zase krásný pohled na ty naše juniory. Napínavé to nikdy není jenom ve vyšších třídách. Nic si nedarují ani ti nejmenší závodníci. A Jinín nebyl výjimkou. Pořadí průběžného hodnocení vypadá zase úplně jinak, než po prvním závodě. Tak komu se závody dařily, a kdo si vybral smůlu?

Kapitoly článku

50ccm

Ti malí kluci závodům MMČR juniorů dokážou dodat na dramatičnosti! Jak prvnímu klání naprosto vévodil Jan Veselý, tak v Jiníně bylo všechno jinak. Na první pozici v roli suverénního lídra obou rozjížděk ho vystřídal Maxim Zimmerman ze Slovenska a stal se tak vedoucím jezdcem šampionátu. Druhý je průběžně zatím Jan Veselý, kterého v Jiníně provázela smůla hlavně v první rozjížďce, v té druhé dojel do cíle za Zimmermanem a uvidíme, jak si kluci pozice rozhodí na dalším závodě. Ovšem v Jiníně patřilo celkově druhé místo Hugovi Brantovi (CERMEN Racing Team), Jan Veselý byl třetí, čtvrtý Josef Vrtal (SMS Morava), který měl povedenou hlavně první rozjížďku. Skvěle jel také pátý Ben Ackerl (Motosport Chýnov) a šestý Dominik Hasoň (SMS Morava), ale i ostatní jezdci této třídy, klobouk dolů před nimi. Průběžně v šampionátu ještě jednou připomínáme: první Maxim Zimmerman, druhý Jan Veselý a třetí Josef Vrtal.

65ccm

Vítězslav Marek (CERMEN Racing Team) válel stejně jako v prvním závodě. Dvě první místa patřila jen jemu, nikdo mu nemohl prvenství sebrat. A proto vede průběžně i celou třídu zatím bez jediné ztráty bodu. Skvělý pohled byl v Jiníně i na Martina Červenku (APD Racing), který opět soupeřům vyfoukl dvě druhá místa a druhý je i v průběžném hodnocení šampionátu. Ovšem ne úplně na jedničku s hvězdičkou vyšly závody Stanislavu Pojarovi (SMS Praha). První rozjížďka byla báječná – třetí místo, ta druhá už ale nevyšla podle představ. A tak se průběžně Stanislav dělí o třetí místo s Davidem Widerwillem (CERMEN Racing Team), kterému Jinín vyšel mnohem lépe, byl třetí. Hezký výsledek předvedl také Elias Ehrenhöfer (Motosport Chýnov), v Jiníně dojel čtvrtý. Pátý byl Ferenc Orlov (Motosport Chýnov) a šestý Stanislav Pojar. A ještě jednou pro úplnost: průběžně je první Vítězslav Marek, druhý Martin Červenka a třetí Stanislav Pojar.

85ccm

Vítězslav Marek ovládl závod v Jiníně a vede i průběžně šampionát v této třídě. Ne, nepřepsali jsme se. Je to skutečně tak. Víťa Marek nejen, že si podmanil pětašedesátky, byl téměř neporazitelný i ve vyšší třídě. Proč téměř? Ve druhé jízdě ho totiž překonal Maďar Noek Zarócz, ovšem v první jízdě nebodoval. Vítězslav Marek se tak stal vítězem. V prvním závodě sezony ale Marek soupeřil hlavně se svým týmovým kolegou Matyášem Červenkou, ten měl ovšem teď v Jiníně obrovskou smůlu, zlomil si nohu a léčba nějakou dobu zabere. Přejeme brzké uzdravení. Druhý byl v Jiníně celkově Jiří Klejšmid. Druhé a třetí místo v rozjížďkách mu bohatě stačilo. Třetí celkové místo si ve druhém závodě sezony vyjel Václav Janout (SMS Jižní Čechy), a to se mu druhá jízda úplně nevyvedla. V tabulce průběžných výsledků je ovšem až dvanáctý, protože v prvním závodě v Ledči chyběl. Vyrovnané výsledky předváděl Jiří Halama (Enduro Klub Semily) – dvakrát čtvrté místo, dvakrát pátý byl Josef Koutný (SMS Morava), celkově šestý v Jiníně skončil Jakub Nevima (SMS Morava). V šampionátu vypadá průběžné hodnocení takto: první Vítězslav Marek, druhý Jiří Klejšmid a třetí Jakub Nevima.

125 2T

V jinínském závodě se stalo to, co jsme už tak trochu předesílali. Mezi trio Wagenknecht, Venhoda a Rathouský se vklínili další dva jezdci – Adam Kovacs (Motosport Chýnov) a Radim Kraus, a viděli jsme moc pěkné závody. Jan Wagenknecht (STARLING Cross Team) uhájil celkové prvenství v závodě i to v průběžném hodnocení a náskok na ostatní má zatím docela příjemný. V Jiníně vyhrál druhou rozjížďku, tu první ovládl Adam Kovacs. Ne úplně vyšperkovaná druhá jízda ale maďarského závodníka odsunula za Wagenknechta, v závodě i v průběžných výsledcích. Třetí skončil v Jiníně Radim Kraus. Měl stejné množství bodů jako čtvrtý Martin Venhoda (Team motokrosová škola), ale druhou rozjížďku měl lepší, proto i lepší celkové umístění. Petr Rathouský (Orion Racing Team) skončil pátý, z šesté pozice celkově se mohl radovat Luděk Černý (Motosport Chýnov). Průběžně v seriáu je tedy první Wagenknecht, druhý Kovacs a třetí Martin Venhoda.

MX2 junior

Dušan Drdaj (Yamaha Čepelák Racing Team) natrénoval starty a dostatečně si věřil. Obě rozjížďky nejsilnější třídy vyhrál a vedení mu teď o pár bodů patří i průběžně. S prvním závodem nebyl úplně spokojený, v Jiníně si ale dostatečně spravil chuť. „Starty jsem měl jakžtakž, rozhodně lepší, než můj průměr v sezoně. Z výsledku mám radost, takže za mě top víkend,“ říká Dušan Drdaj. Průběžné vedení sebral Pavlovi Dvořáčkovi (SMX Racing Team), ten je teď druhý a myslím, že se v této třídě máme ještě na co těšit. Ovšem výkony měli jezdci v Jiníně vyrovnané. Dvořáček byl dvakrát druhý, Martin Vondrášek (Haas Racing Team) dvakrát třetí. Takto můžeme pokračovat i dál. Dvě čtvrtá místa patřila Jiřímu Matějcovi (HT Group Racing Team) a dvě pátá Markovi Nešporovi (KRTZ Motorsport). Celkově šestý byl Milan Šturma (ALIMA MX Racing Team). Průběžně tedy vede MX2 Junior Dušan Drdaj, ovšem titul by chtěl i druhý Pavel Dvořáček nebo třetí Martin Vondrášek. Bodové rozdíly v první trojce zatím nejsou výrazné, tak se uvidí, komu nejlépe sedne trať příště.

8. června se pojede třetí závod MMČR juniorů, tentokrát v Karlíně u Čejče. Těšíme se na vás a na další hezké a napínavé závody!

Kompletní výsledkový servis.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
Marek Vincík - (Odebírat články autora)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist