Junioři závodili v Mohelnici

K dalšímu podniku MMČR Junior se do Mohelnice sjelo v sobotu 14.června celkem 93 závodníků, což sice zdaleka není letošní rekord v počtu zúčastněných, nicméně toto číslo ovlivnila skutečnost, že kvůli rakouskému mistráku nedorazili někteří tradiční jižní soupeři. Například rychlík René Hofer, jenž u nás závodící v dresu Motosport Chýnov a před závodem v Mohelnici držel pěkné druhé místo ve své kubatuře 85 ccm.

Junioři závodili v Mohelnici
Místní dráha byla pro jezdce dobře připravena a ráno se ještě muselo kropit. Odpoledne se nad areálem "Mohelnické lomy" přehnaly tři menší přeháňky, ale ani to nakonec nestačilo, protože zde dlouho nepršelo a voda se rychle vsakovala. Pořadatelé z Automoto klubu Mohelnice v AČR tato situace nicméně nezaskočila a pohotově vždy na určité úseky, kde hrozila prašnost, vyslali hasičské vozy.

Co ovšem organizátory zaskočilo, byla nízká divácká účast, podle informací dorazilo 150 platících věrných motokrosových příznivců. Škoda závody byly opět velice napínavé, navíc pořadatelé se sponzory udělali slosování vstupenek o deset atraktivních cen, kde byl jako první motocykl, televize, jízdní kola, mobily, tablety a tak dále, no prostě paráda. Tohle jsem u nás už dlouho neviděl a přesto si divák na juniorský šampionát cestu nenašel … .

Třída 85ccm

Přejděme ale k vlastním bojům, kde jako vždy začínaly pětaosmdesátky. Tady překvapivě, ale zcela zaslouženě bral dvě vítězství Slovák Šimon Jošt (OSIČKA-PFEIL MX TEAM). Jošt měl v Mohelnici svůj den, navíc ovládl i dopolední kvalifikaci, kde se ukázalo 24 zástupců a odpoledne zaznamenal letošní nejlepší výsledek. Druhý skončil celkově lídr mistrovství Petr Polák (BOAUTOPROFI GLASSGOTEAM). O další překvapení podniku se postaral výborným výkonem třetí Roman Maliha (ALIMA-CZ MX TEAM).
Další pořadí v cíli - 4. Posluch (SVK), 5. Stehlík, 6. Keich, 7. Riedl, 8. Šturma, 9. Dušek a 10. Janík

Třída 125ccm 2T

Ve třídě 125 ccm 2T (28 borců) viděli diváci také krásné souboje o další bodíky a také bednu! Zde prostě úřadoval polský reprezentant Gabriel Chetnicki (JD 191 KTM-MRG RACING TEAM), i když v "kvaldě" byl nejlepší Slovák Denis Poláš. Vždy druhý, pouze sekundu za Polákem dojel výborně finišující Tomáš Kohút ze Slovenska a trojku zaujal jezdec s červenou tabulkou Dušan Drdaj z týmu MŇUK MOTOKROS VYSOKÉ MÝTO, který zde tentokrát na ty nejlepší trošku ztrácel.
Další pořadí v cíli - 4. Kouble, 5. Poláš (SVK), 6. Terešák, 7. Vymazal, 8. Pach, 9. Zmeškal, 10. Kulhánek

Třída 65ccm

Pětašedesátkám (12 jezdců), kde spodní hranice věku je sedm let, opět jasně kraloval maďarský talent Adam Kovács (MOTOSPORT CHÝNOV V AČR) a jako jediný absolutně ze všech pilotů ještě v seriálu nepoznal porážku, takovou dominanci má tento skvělý Maďar, jedoucí v barvách českého týmu, kde šéfem je Evžen Zadražil - ten pochopitelně měl při dekorování ze svého svěřence velkou radost. Na bednu vyskočil jako druhý "věčně druhý" jeho krajan Kristof Jakob (jediný na motocyklu Husqvarna, jinak je to samá KTM v této kategorii) a bronzový věnec dostal na krk 2x třetí v cíli Petr Rathouský z družstva ORION-RS PETROL RACING KTM.
Další pořadí v cíli - 4. Větrovský, 5. Novák, 6. Příhoda, 7. Chlum, 8. Venhoda, 9. Hedrlín, 10. Straka

Třída MX2

Poslední třídou, která se vždy postupně divákům představila byla hlavní kubatura MX2, kde tentokrát dorazilo 29 motokrosařů a bylo jich tím pádem nejvíce. Závod to byl jako řemen, což bylo trošku předem dané, neboť zde byl na domácí trati jedem z favoritů - Martin Krč (č. 377) reprezentující domácí tým SZA RACING. V první rundě měl trošku navíc loňský obhájce titulu Václav Kovář (HT GROUP RACING TEAM), když v posledním kole snažící se Krč zaváhal a v cíli se musel spokojit z druhým flekem.

Následný manévr (poslední start odpoledne) ovládl Krč a za povzbuzování svých fanoušků uháněl nekompromisně za svým cílem. Krčovi trošku usnadnil situaci sám Kovář (č.1), který tentokrát neměl dobrý startovací pokus a začal někde kolem desítky. Martin jel rychle, náskok neustále zvyšoval a v pohodě prosvištěl cílem na první pozici, Vašek se naopak prokousával dopředu, ale na MK377 to tentokrát nestačilo. Po nejlepším letošním výsledku sáhl v Mohelnici Ondřej Brendl (BUKSA/ADOS KTM TEAM) a spokojeně bral třetí příčku.
Další pořadí v cíli - 4. Nedvěd, 5. Vondrášek, 6. Mňuk, 7. Svědík, 8. Vašíček, 9. Procházka, 10. Šikyňa (ten ovšem nedojel v první jízdě).

Čtvrtý závod MMČR Junior je na programu 5. července 2014 a zavítá na domácí dráhu Jakuba Terešáka, což je motokrosový areál Krásná Lípa u Chomutova.

Průběžné pořadí MMČR Junior 2014 po Mohelnici:

85 ccm

1. Polák (CZE) - 180b. 2. Jošt (SVK) - 157b. 3. Posluch (SVK) - 127b.

125 ccm

1. Chetnicki (POL) - 137b. 2. Kohút (SVK) - 132b. 3. Drdaj (CZE) - 129b.

65 ccm

1. Kovácz (HUN) - 150b. 2. Jakob (HUN) - 130b. 3. Rathouský (CZE) - 105b.

MX2

1. Kovář (CZE) - 140b. 2. Krč (CZE) - 132b. 3. Vondrášek (CZE) - 110b.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist