JKP v motokrosu – Úvodní podnik sezony 2018 v Pacově

V sobotu, 21. dubna odstartuje v Pacově úvodní závod sedmidílného seriálu Jihočeského Krajského přeboru v motokrosu. Na trati „Pacovský Propad“ už letos proběhlo jarní soustředění jezdců SMS Jižní Čechy a SMS Pardubice. Trať je nyní kompletně připravena a počasí na víkend hlásí pěkné, takže by měly být podmínky pro závodění přímo ideální.

JKP v motokrosu – Úvodní podnik sezony 2018 v Pacově

I když by se mohlo zdát, že v Pacově už není co vylepšovat, tak tamní pořadatelé na vavřínech rozhodně neusínají a opět se pečlivě věnovali přípravě trati a budování jejího zázemí. Aktuální informace nám sdělil ředitel závodu Jan Smolek z pořádajícího AMK Pacov v AČR: „Celá trať je po zimě komplet zrepasována, udělali jsme nově některé profily zatáček a v rámci zatraktivnění tratě jsme v její zadní části vytvořili i jeden bezpečný dvojskok. V zázemí tratě jsme též vybudovali nový přístřešek určený na přejímky. Celý závod chceme pojmout jako generálku na květnové MMČR, takže bude vše připraveno jako na mistrák“.

První závod Jihočeského KP určitě navštíví hodně jezdců a to nejen z jihočeského střediska, ale i z jiných SMS. Svou účast nahlásili dokonce i závodníci ze zahraničí. Ve třídách MX2, MX1 a Veterán budou startovat i mnozí jezdci z MMČR. Další závod českého motokrosového mistrovství se totiž pojede právě v Pacově (6. května), a tak to pojmou jako nejlepší možnou přípravu. První závod v Pacově je z tohoto důvodu zajímavý i bodově, neboť jezdci, kteří pak na konci sezóny bojují o tituly krajských přeborníků, si z Pacova mnohdy nevozí žádné tučnější bodové příděly. Ale i těch pár bodů z tohoto jezdecky nabitého závodu se pak může na konci sezóny moc hodit.

Z jihočeských motokrosových špiček se budou účastnit piloti jako David Čadek, Michal Gregor, David Soldát, Dominik Hůla, anebo Rudolf Plch, který se po loňském titulu přeborníka kraje ve třídě MX2 přesune do třídy MX1. Titul krajského přeborníka v prestižní třídě MX1 bude obhajovat letos čtyřicetiletý matador za západních Čech Václav Haas. Do pořadí na pódiu v této kategorii určitě bude chtít v Pacově promluvit i Rakušan Manuel Bermanschläger.

Startovat se bude ve třídě 85ccm a její součástí bude i zvlášť hodnocená třída 65ccm, v níž se letos bude nově vyhlašovat do pátého místa. Na programu jsou dále třídy Amatér MX2, Amatér MX1, Veterán 40+, MX2 a MX1. Třídy MX2 a MX1 se pojedou jako HR Technik Cup a pro první tři jezdce celkového letošního pořadí v těchto dvou prestižních třídách budou pak na vyhlášení sezóny opět připraveny od uvedeného hlavního sponzora seriálu hodnotné věcné ceny. Časový harmonogram závodu najdete ve Zvláštním ustanovení, jež je přílohou této pozvánky.

Dopolední program je posunut o 10 minut dopředu, aby byla během poledne zajištěna alespoň půlhodinová důstojná přestávka. Přejímky vypuknou v Pacově již v pátek v 17 hod., po celou dobu budou nasazeni dva techničtí komisaři, aby se eliminovaly fronty, v odpovídajícím množství bude zajištěn též catering.

Tréninky začínají v sobotu v 7:50 hod. a první odpolední závod v 12:30 hod.

Zvláštní ustanovení - ZU_JC_KP_Pacov_18.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist