V Schlüsselfeldu byl Ondřej Vostatek v první desítce

V sobotu 5.července 2014 se na trati v německém Schlüsselfeldu jely další závody ADAC Mini Bike Cupu. Český jezdec Ondřej Vostatek v kategorii „Nachwuchs“ opět držel kontakt se současnou špičkou a v obou závodech dojel na šestém a sedmém místě. Následující den pak v Písku v Mezinárodním přeboru České republiky, stejně jako minulý týden, získal pódium.

V Schlüsselfeldu byl Ondřej Vostatek v první desítce
Na startu v Schlüsselfeldu se v kategorii „Nachwuchs“ sešlo celkem 21 závodníků s kompletní kvalitní desítkou jezdců. Na trati během sobotní kvalifikace vládly proměnlivé povětrnostní podmínky, kdy se suchá trať střídala s mokrou a zamíchala tak pořadím opět velmi vyrovnané kvalifikace. Ondřej Vostatek obsadil v kvalifikaci nakonec 8. místo hned za leaderem šampionátu Dirkem Geigerem.
V prvním i druhém závodě se mu mezi ostřílenými jezdci podařilo zlepšit svojí výchozí pozici a dostal se o několik míst dopředu. Ani při těchto závodech nebyla nouze o dramatické souboje, kdy po chybě a pádu Joshui Bauera musel být první závod zastaven a restartován. Ondřej se po restartu stále držel ve vedoucí skupince jezdců a nakonec si dojel pro šesté místo a v neméně dramatickém druhém závodě pro místo sedmé. V celkovém průběžném hodnocení šampionátu drží Ondřej Vostatek zatím sedmou příčku.

V neděli 6.července nastoupil loňský vítěz kategorie Mini GP 50 v rámci tréninku i do Mezinárodního přeboru České republiky v Písku. Přestože startoval ze zadních pozic (kvůli termínové kolizi nemohl absolvovat kvalifikaci), dokázal se během obou závodů probojovat na konečnou druhou příčku.
„O víkendu jsme nasbírali další potřebné a cenné informace do dalších závodů a víme na čem dál intenzivně pracovat,“ uvedl Jan Vostatek. „Na výkonu Ondry se podepsaly jeho předchozí zdravotní problémy, což se projevilo na jeho kondici v poslední třetině závodu. Doufáme, že se nám do dalších závodů podaří toto zlepšit a Ondra bude moci odvádět stoprocentní výkon.“

„Nyní se ještě chystáme na závody na Slovensko do Trebatic a pak se náš tým přesune do Španělska, kde se v Motorlandu Aragon pojede španělský šampionát Cuna de Campeones. Do Německa se vrátíme 2. srpna tentokrát na okruh v Templinu,“
dodal Jan Vostatek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist