Po týdnu opět německý double

Filip Salač týden po vítězném double na okruhu Oschersleben vyhrál i oba závody v Harsewinkelu. Na rozdíl od závodu na okruhu Oschersleben se v Harsenwinkelu jezdilo pouze v sobotu, kdy na jezdce čekaly kvalifikační tréninky i dva bodované závody.

Po týdnu opět německý double
V prvním kvalifikačním tréninku byl nejrychlejším náš Filip Salač, který vyhrál před německou dvojicí Tim Georgi a Kevin Orgis, jež na něj ztrácela 0,99 sekundy, resp. 0,5 sekundy. O konečném postavení na startovním roštu se rozhodovalo ve druhé kvalifikaci. V ní bohužel krátce po zahájení český jezdec havaroval a díky poškození jeho Hondy nemohl v tréninku pokračovat. Svůj čas si tak nedokázal zlepšit, zatímco Georgi ano a mladý Němec tak startoval z pole position, když druhého Salače porazil o pouhých 0,1 sekundy.

Start do úvodního závodu se jezdci Salač Racing Teamu podařil opravdu výborně. Filip se ihned dostal do čela, kde zůstal až do projetí cílovou čárou. Na druhém místě přijel do cíle Kevin Orgis, který polemana Tima Georgiho předjel hned v prvním kole.

Druhý závod byl díky lehkému zpoždění programu zkrácen na devět kol. V tomto sprintu, za který se tentokrát udělovaly pouze poloviční body, opět exceloval Čech Filip Salač. Ten i ve druhém závodě dokázal zvítězit, když i tentokrát to bylo způsobem start-cíl. V průběžné klasifikaci si tak mladý český závodník navýšil náskok na první pozici celkově klasifikace.

Filip Salač (Salač Racing Team)
"Po smolné druhé kvalifikaci se mi do prvního závodu povedlo velmi dobře odstartovat. Hned na začátku jsem nasadil vysoké tempo. Uprostřed závodu jsem sice trochu chyboval, ale čtyři kola před koncem jsem ještě zrychlil a ujel jsem trochu svým soupeřům. Do druhého závodu jsem odstartoval stejně s Timem, ale podržel jsem to déle na brzdy a dostal jsem se před první zatáčkou do vedení. Trochu jsem byl překvapen, když nás odmávli červenou vlajkou devět kol před koncem závodu. Chtěl bych poděkovat mechanikovi Vencovi, dále své rodině, která mne doprovází na závodech, ale i všem našim partnerům.“


ADAC Mini Bike 2013 – Honda NSF 100 Cup

(po 8 závodech z 20)

1. Filip Salač (CZE) 168 bodů
2. Kevin Orgis (GER) 141
3. Tim Georgi (GER) 108

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist