Ondřej Vostatek vybojoval první zlato

Dne 4. 5. 2013 se v německém Templinu odjely první závody seriálu ADAC Mini Bike Cup, kde se v kategorii začátečníků na Hondě NSF 100 prosadil český talentovaný jezdec Ondřej Vostatek. V tréninku i v kvalifikaci zajel nejlepší časy a vybojoval si první pole position letošní sezóny.

Ondřej Vostatek vybojoval první zlato
V kategorii začátečníci se do A-finále kvalifikovalo celkem 21 jezdců a Ondřej Vostatek nastoupil do závodu z první startovní pozice. Od startu se držel na čele závodu a po chybě vedoucího jezdce se dostal na první pozici, kterou si udržel až do konce závodu. Lehce zvítězil s náskokem 8,5 vteřiny na druhého jezdce. V druhém závodě se přes drobné zaváhání na startu opět probojoval do vedoucí skupinky jezdců, kde se těsně bojovalo o prvenství. Ondřej se probojoval na druhé místo, ale závěr závodu neměl ideální průběh a tak ho ztráta několika desetinek posunula na konečné čtvrté místo.
Jan Vostatek řekl: „S výsledkem prvních závodů jsme vcelku spokojeni, i když škoda té ztráty v druhém závodě. Nicméně závody nám ukázaly, že Ondřej je schopen zajet časy srovnatelné s první šestkou jezdců v kategorii pokročilých, ale i slabá místa, na kterých budeme muset ještě zapracovat. Samozřejmě gratulujeme i dalším českým kolegům, Filipovi Salačovi a Petrovi Svobodovi ke skvělým výkonům.“

Umístění českých jezdců 1. závod:
Začátečníci:
1. O. Vostatek
8. P. Svoboda

Pokročilí:
13. F. Salač

Umístění českých jezdců 2. závod:
Začátečníci:
4. O. Vostatek
8. P. Svoboda

Pokročilí:
1. F. Salač

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist