ISDE Mexiko - Ze šestidenní byla pětidenní

Z bezpečnostních důvodů se zrušil závěrečný motokros a naplno se závodilo jen pět dní. Tak jako tak, suverenní postavení Francie už nemohlo být ohroženo a šestice francouzských střelců si pro světovou trofej došla již potřetí v řadě. Také Stříbrná váza zůstává ve stejných rukou, juniorů Španělska. Bozkovský Motosport se, po čtvrteční smůle, vyšplhal na 27. místo.

ISDE Mexiko - Ze šestidenní byla pětidenní

Suverénní Francie

Kdo je králem současné endura ukázala naplno Francie na letošní šestidenní. Z MS jednotlivců sice ukořistila "pouze" jeden titul v E1 díky Antoine Meovi, ovšem v mexickém prachu francouzská šestice kralovala od prvního dne až do finiše. Navíc ve všech třídách E1, E2 a E3 nenajdete jiné jméno, než z francouzského trophy teamu. Antoine Meo vyhrál nejslabší E1, Johny Aubert  kraloval nejnabitější E2 a Seb Guillaume nejsilnější E3. Francie má v první trojce třídy E3 dva jezdce, jako třetí, totiž, skončil týmový kolega Guillauma Christophe Nambotin na samá hrana Gas Gasu. Na stříbrný post vystoupili Italové a na bednu je doprovodili Finové. V Mexiku hrálo všechno do karet Francouzům, ovšem změna může přijít už příští rok, kdy se "motocyklová olympiáda" stěhuje do Skandinávie, do Finska, a počítá se, že na domácí půdě vystrčí drápky  a vrátí úder Finové.

Světová trofej  – konečné pořadí

1.- Francie 
(Aubert, Deparois, Guillaume, Meo, Thain, Nambotin)

2.- Itálie 
(Salvini, Belometi, Oldrati, Monni, Albergoni, Botturi)

3.- Finsko 
(Remes, Matila, Salminen, Tarkkala, Kantonen, Salonen)

4.- USA 
(Brown, Caselli, Jaret, Weigand, Abbott, Woods)

5.- Polsko 
(Frycz, Szymkiowski, Szuster, Kedzierski, Oblucki, Krywult) 

Junioři ze Španělska obhájili

V polovině "šestky" se zdálo, ze španělští mladí neodolají nájezdům švédských vikingů, ovšem čtvrtý den zabrali, pátý den udrželi náskok a šestý se mohli radovat ze zisku Stříbrné vázy. Třetí skončili mladí "amíci", junioři Francie nenapodobili úspěšné kolegy z hlavní kategorie, a vyjeli si až čtvrté místo.

Stříbrná váza – konečné pořadí

1.- Španělsko 
(Guerrero, Roman, Santollino, Mena)

2.- Švédsko 
(Lindholm, Carlsson, Svensson, Sjoo)

3.- USA 
(Blythe, Butrick, Fahringer, Robert)

4.- Francie 
(Basset, Pallut, Dumontier, Quereyre)

5.- Finsko +12:17,40
(Helsten, Nikander, Pohjonen, Salonen) 

Motosport Bozkov, po smolném čtvrtku, dvacátýsedmý

 
Stejně jako Stříbrná váza, tak i primát v klubové soutěži poputuje do Španělska díky klubu RFME. Vlastně se zrodila remíza mezi Francií a Španělskem, kdy španělé vyhráli juniorskou "Vázu" a "klubák" a Francie prestižní Světovou trofej a ženskou Světovou trofej.

Souboje "klubáků" nám nabídli možnost fandit i našich barvám, konkrétně Motosportu Bozkov, který až do nešťastného čtvrtka opanoval první patnáctku, když Jan Fišer, Milan Kurfiřt a Jan Kudrnáč zajížděli časy do první dvacítky.
Naši bukanýři si zaslouží sakra respekt, když se, po problémech se strojem, dokázali vyškrábat o šest míst 
na konečné dvacátésedmé místo. Ve třídě C3 skončil 
Milan Kurfiřt na devatenáctém místě a Jan Fišer, hned 
za ním, uzavírá elitní dvacítku. Jan Kudrnáč, po zmiňovaných problémech, vydoloval z mexického prachu kulaté 66. místo.

Jan Kudrnáč
popsal zrušení závěrečného motokrosu na webu Motorsportu Chuchelna (www.msch.cz): "Dnes byli bohužel pořadatelé přinuceni zrušit závěrečný motokros, a to vzhledem k tomu, že nedaleko místa jeho konání se stal nějaký incident, který pořadatelé označili jako vážný a nechtěli riskovat bezpečnost ať již jednoho jediného jezdce. Možná to nahrává i spoustě škarohlídů, kteří budou tvrdit, že odcestovat do Mexika bylo čiré bláznovství, které hraničilo s hazardem. My, kteří jsme letošní ISDE prožili na vlastní kůži můžeme tvrdit, že se o žádný bláznivý a chaotický podnik se nejednalo. Vše klapalo na jedničku, po organizátorské stránce se nedalo nic vytknout, vše bylo na profesionální úrovni. Pořadatelé si opravdu zaslouží absolutorium." 

Honza Kudrnáč také výstižně napsal remcálkům, kteří byli zvyklí na vavříny let minulých 
a zamrzli někde v osmdesátých letech: "Na internetových diskuzích jsem si mohl přečíst, že se nikdo nebude rozplývat nad tím, že se český tým účastní boje od dvacáté místo v klubové soutěži. Já často čtu jak spousta lidí miluje sport zvaný enduro a jak by se to dalo dělat lépe. Věřte tomu, že náš malý český tým Motosport Bozkov, který tu za přispění několika skalních sponzorů reprezentoval naši Českou republiku, dává připomenout alespoň to, že z let dávno minulých jsou na pohárech pro vítěze soutěže napsáni lidé jako byli Bříza, Mrázek, Mašita, Čemus, Pošík, Toman, Podmol, Kotrba a spousta dalších, které bych nechtěl opomenout. Dnes již je asi utopií, že bychom byť i v nejsilnějším složení měli v hlavní kategorii bojovat o první příčky. Proto trochu omluvte naši troufalost, že se do Mexika vydal český klub z malé vesnice jako je Bozkov, který zde jel i tak trochu proto, aby ostatní na celém endurovém světě nezapomněli, kdo kdysi šířil slávu tohohle sportu."  

Celý Motosport Bozkov děkuje za Vaši podporu a doufají, že nás nezklamali. Také děkujeme, jezdcům a doprovodu z Motosportu Bozkov, za příkladnou reprezentaci v dalekém Mexiku.

Klubová soutěž  – konečné pořadí

 1.- RFME 
(Guerero, Bernardez, Figueras)

2.- Wellard Club 
(K. Power, Ch, Power, Smith)

3.- Team Ostra Gota 
(Karlsson, Jonsson, Stahll)

4.- Tony Agonis Memorial Team 
(Delong, Hoess, Pallmer)

5.- GoFasters.com 
(Brand, Irwinn, Sperle)

------------------------------------

27.- Motosport Bozkov +2:44:31,44
(Fišer, Kudrnáč, Kurfiřt)


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist