Dvojitá bedna pro Jawu na Loiblpassu

Druhou zářijovou neděli se ve sluncem zalitých slovinských horách uskutečnil už 22. ročník mezinárodního Hrastova memoriálu, což je uznávaný závod do vrchu na starých motocyklech, které sedlají leckdy ještě starší závodníci.

Dvojitá bedna pro Jawu na Loiblpassu

Tato každoroční akce na Loiblpassu (hranice mezi Rakouskem a Slovinskem, pozn. aut.) je možností, kdy můžete na trati vidět bývalé a úspěšné evropské závodníky, kteří mezi sebou soupeří v několika různých kategoriích, jež jsou rozděleny dle kubatury a roku výroby daného stroje. Jedou se celkem dva závody, z nichž se pak průměruje výsledek – důležitý je však i fakt, že do finálního umístění se započítává i věk jezdce a rok výroby jeho motocyklu. Tedy čím starší mašina a její strojvůdce, tím větší šance na vítězství.

Na skoro čtyřkilometrové trati mezi sebou horlivě soupeřily legendární značky jako BSA, NSU, Puch nebo Triumph. České značky – ČZ i Jawa – pak byly v zastoupení Veterán klubu Pardubice, který k tomuto nebezpečnému závodu plnému šotolinových zatáček již neodmyslitelně patří.

Letošní ročník ovládl stejně jako ten minulý Jožef Cerar, který vyhrál ve dvou třídách. Slovinec slavil vítězství se svým strojem NSU MAX z roku 1952 v “céčku” (do 250ccm) a následně i v tak trochu královské kubatuře D (nad 250ccm) s motocyklem NSU MAX 300, rok výroby 1955. V druhé zmiňované třídě mu však šlapali na paty hned dva Češi na Jawách – druhý Jiří Kozák a jeho model 350, třetí Jiří Synek s Libeňákem 380.

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist