Sezona MMČR v enduru odstartovala v Uhlířských Janovicích

O víkendu zahájili sezonu jezdci Mezinárodního mistrovství České republiky a Přeboru České republiky v Uhlířských Janovicích. Pořadatelé připravili pro jezdce náročnou trať složenou jak z enduro, tak cross testu. Délka jednoho kola měla 35 kilometrů a jezdci mezinárodního mistrovství republiky jich absolvovali celkem pět, takže během dne najeli 175 kilometrů.

Třebaže v pátek pršelo, na start nového ročníku se postavilo na 149 závodníků. V sobotu jeli první část, v neděli pak druhou. Devět měřených testů v sobotu zvládl nejrychleji Ondřej Helmich (třída E3), který se stal absolutním vítězem sobotního programu. Druhý v pořadí byl Kryštof Kouble (třída E2) a třetí místo si na konto připsal Radek Toman (třída E2). V neděli bylo pořadí úplně stejné jako v sobotu. To znamená první Ondřej Helmich, druhý Kryštof Kouble a třetí Radek Toman.

Radek Toman k zahajovacímu podniku sezony uvedl: „Šéf naší reprezentace pan Pošík pro nás připravil opravdu pěkné enduro. Byla to taková generálka před prvním podnikem mistrovství Evropy v Portugalsku. Závodu předcházelo deštivé počasí, tak jsme tušili, že to nebude žádný 'přátelák'.“

„Enduro test měl kolem 10-11 minut, jelo se rychle přes kořeny, jednoduché nebyly ani kamenité pasáže. Tento test byl charakterem těžší Evropy, připomínal mi také testy na šestidenní v Německu 2012. Cross test jsme zajížděli kolem 4 minut. Byl na dvou loukách, propojen lesním výjezdem, který nebyl až tak obtížný.“

„První den závodu se mi jelo dobře, vyvaroval jsem se pádů, nicméně přesto jsem udělal jednu chybu na cross testu, kde mě stálo zapadnutí v hluboké drážce čtyřicet sekund. Druhý závodní den byly nějaké pády v enduro testu a to mě stálo kontakt s Kryštofem Koublem a Edou Helmichem.

Chtěl bych každopádně vyzdvihnout závodní výkon a formu Edy Helmicha, Kryštofa Koubleho, Ády Živného a Roberta Fridricha. Na těchto jezdcích bylo vidět, že se na sezonu přes zimu připravili.“