První závody MMČR a Přeboru ČR v endurosprintu v Úterý u Plzně

Letošní seriál zahrnuje tři endurosprinty a dvě klasické soutěže v enduru a závěrečný motokros formou, která se koná na Šestidenní. Letošní sezonu se snažila komise přiblížit samotným jezdcům a zohlednila připomínky závodníků. Vyhlášení odpovídá již standardům dnešní doby, za což děkujeme partnerům celého seriálu. Časomíra je pod kontrolou samotné komise a bez problémů.

Pořadatel pod vedením Jiřího Koutného připravil perfektní trať a jak sám Jiří uvedl, takhle připravenou celou trať neměl snad nikdy. Počasí také přálo, hlavně v sobotu, kdy byl slunný den a konečně jarní teploty. V neděli sice pršelo, ale naopak někteří hodnotili, že se jim jelo i lépe. Již tradičně se depo začalo zaplňovat v pátek odpoledne, závodníci začali procházet testy a seznamovat se s tratí. Navečer proběhla technická a administrativní prohlídka. Stejně tak v sobotu ráno a odpoledne pouze pro přebor.

Samotný start závodu byl v sobotu v 8:30, kdy začínalo Mezinárodní Mistrovství ČR třídy E1, E2 a E3, včetně MMČR VET. První den byl startovní rošt podle čísel ve třídě. Novinkou pro letošní rok je, že jezdci musí odevzdat motocykl do předstartovního prostoru nejpozději 20 minut před startem prvního jezdce své jízdy.

První den měli jezdci MMČR na kolo 25 minut. Ve 12:30 odstartoval Přebor ČR třídy E1, E2, E3, V50, V60, PČR C, 85ccm a MMČR ženy, čas na kolo bylo 40 minut z důvodu vysokého počtu závodníků. V neděli se pořadí obrátilo první v 8:30 PČR a ve 13:00 MMČR, kdy se startovalo PČR podle průběžného pořadí dané třídy a MMČR podle absolutního pořadí. První i druhý den MMČR absolvovalo 7 kol, PČR 6 kol a třídy PČR 85m V50, V60 a PČR C kol 5. Jeden okruh měl cca 8 km a dva rychlostní testy, jeden cross test a enduro test. Okruh tvořil 100% přírodní povrch.

Absolutním vítězem se stal Matěj Škuta, druhý Jaroslav Kalný, třetí Yanik Spachmuller, dále Zdeněk Pitel, Ondřej Havrda, Matěj Skořepa, Jakub Hedrlín, Garry DiƩman, Eduard Vyšanský a Filip Fiala.

Pořadí ve třídách MMČR po prvním podniku:
E1 - Yanik Spachmuller, Matěj Skořepa, Jakub Hedrlín
E2 - Matěj Škuta, Ondřej Havrda, Zdeněk Pitel
E3 - Jaroslav Kalný, Filip Fiala, Eduard Vyšanský
VET - Miloslav Škuta, Petr Křivánek, Petr Uher
Ženy - Zuzana Nováčková, Adéla Mejsnarová, Celine Heistermann

Stejně jako v minulých letech je součástí endurosprintu také Přípravný podnik dětí, který odstartoval v sobotu 11:45 hodin. Podnik se těšil velké účasti a tak se jely dvě kategorie a to 50ccm a vyšší a každá po dvou 10-ti minutových rozjížďkách. Opět byla trať perfektně nachystaná, široká na rovince se zatáčkami. Startovné bylo jako již tradičně zdarma. Cílem dětského podniku je, aby si ti nejmenší zkusili přírodní trať, poměřili síly s ostatním a nasbírali cenné zkušenosti pro další závodění. Tentokrát ty nejmenší jezdce na trať zavedl nejrychlejší jezdec obou dnů Matěj Škuta a ceny předal Zdeněk Pitel.

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist