Úspěšný debut Pabla Quintanilly na Hondě

Hned první závod po přestupu od Husqvarny do týmu Monster Energy Honda dopadl pro Pabla Quintanillu skvěle.  Na Andaluské rally ve Španělsku skončil třetí, vyhrál domácí Joan Barreda, nový týmový kolega čtyřiatřicetiletého Chilana. Další tovární jezdci Hondy Nacho Cornejo a Ricky Brabec zvolili v podobném termínu jiný závod,  Sonora Rally v Mexiku.

„S týmem jsme dokončili první závod a mohu říci jen to, že jsem velmi potěšený. Byl to velmi náročný týden, mimořádně intenzivní, ale velmi důležitý pro to, abych mohl poznat celý tým a poznat způsob, jakým tým funguje. Cítil jsem se dobře, motorka Honda CRF450 je výborná. Myslím, že jsem se postupně zlepšoval a skončil své účinkování v Andalusii velmi dobrým vítězstvím v poslední etapě. Musím poděkovat všem lidem, kteří se mnou tento týden pracovali. Nyní si trochu odpočineme a naplánujeme bezprostřední budoucnost. Jsem velmi šťastný a motivovaný na všechny akce, které jsou před námi,“ uvedl v cíli dvojnásobný mistr světa v cross-country Pablo Quintanilla, který na druhého v pořadí, Španěla Lorenza Santolina (Sherco TVS Rally Factory), ztratil sedm minut. Quintanilla v sestavě týmu Monster Energy Honda vystřídal vítěze letošní Rally Dakar, Argentince Kevina Benavidese, který přestoupil ke konkurenční stáji KTM.

Chilan s Hondou uzavřel nezvykle pouze jednoroční kontrakt, a to pro starty v rally závodech v sezoně 2021 a hlavně pro účast na Dakaru 2022. Tam se mu vždy dařilo, letos byl sedmý, ale předtím vybojoval jedno druhé místo, dvě třetí a dvě čtvrtá pořadí. „V posledních letech jsme měli skvělý tým složený z jezdců schopných vyhrávat závody. Ricky Brabec zvítězil na Dakaru 2020, Kevin Benavides letos, ale také Nacho Cornejo během závodu vedl a vepředu se pohyboval i Joan Barreda. Po Benavidesově odchodu nám jeden jezdec chyběl. Abychom udrželi vysokou úroveň Monster Energy Honda Teamu, museli jsme najít dalšího špičkového závodníka. Přesně to jsme udělali. Pabla znám ještě z dob, kdy jsem sám závodil. Je to skvělý člověk, a proto si jsem jistý, že bude velmi silným článkem, který přispěje ke skvělé atmosféře v týmu,“ uvedl na týmovém webu generální manažer Monster Energy Honda, bývalý vynikající jezdec Ruben Faria. Quintanillu v továrním týmu Husqvarny nahradil v Česku po účinkování u Ondry Klymčiwa velmi populární Američan Skyler Howes, letos na Dakaru pátý.

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist