Slovensko-český tým Jantar pojede Rally Dakar 2021

Závodní stáj Jantar Team jsme dosud vídali na evropských kopcích. Začátkem příštího roku však barvy týmu budou na prestižní Rally Dakar 2021 reprezentovat dva motocykly KTM 450 Rally a v jejich sedlech zkušení matadoři David Pabiška a Ruda Lhotský.

Rally Dakar je od roku 1979 snem nejednoho závodníka. Je to jakási pomyslná "modla" vytrvalostních závodů, pro diváky neuvěřitelný zážitek. Pro závodní Jantar Team je rok 2020 přelomový. Problém jménem COVID 19 změnil kalendáře mnoha motoristických akcí, nejednou je i doslova vymazal. Hlavou týmu Jantar Team je majitel a závodník Ján Miloň, který velmi odvážně zvedl hozenou rukavici změn a po dlouhém hledání závodních možností se rozhodl "vystartovat" rovnou na závodní vrchol jménem Rally Dakar 2021.

Jelikož Rally Dakar je nejen o závodění, ale také o fyzické kondici a zkušenostech, Ján Miloň se rozhodl přímo se nezúčastnit a oslovil ostřílené české závodníky – Rudolfa Lhtoského (3x Rally Dakar) a Davida Pabišku (11x Rally Dakar). Aby toho nebylo málo, závodníci se rozhodli, že chtějí Rally Dakar 2021 absolvovat v kategorii Malle Moto. Specifikem této kategorie je žádná pomoc od podpůrného týmu. Každý závodník je proto nejen závodník, ale i mechanik v jednom. Vzhledem k extrémní zátěži nejen na tělo, ale i motocykl, tým Jantar Team sáhl po absolutní motocyklové špičce jménem KTM 450 Rally - pro zajímavost, výroba motocyklu trvá 6 - 7 měsíců. Výhodou tohoto spojení je také velká pomoc od společnosti KTM, která do cíle každé etapy přistaví servisní kamion plný náhradních dílů. Ty jsou volně k dispozici závodníkům, kteří jsou vybaveni "firemní" čipovou kartou.

„Jako divák a hlavně organizátor celého týmu budu s jezdci vše zažívat a prožívat. I toto je stránka, která přináší velkou dávku adrenalinu. Představte si, že vaše dvě "děti" ráno někam odejdou a někam se mají večer vrátit. Mezi tím magické informační ticho. Život závodníka je opravdu plný zážitků, bez ohledu na to, na jaké pozici se právě nachází. Věřím, že i díky KTM budou v cíli legendárního Rally Dakar 2021 vidět barvy Jantar Teamu," dodal Jan Miloň.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist