Roučkovou Yamaha pěkně potahala za ruce

Přípravy na sobotní start Rallye Dakar v peruánské Limě vrcholí. Všechni jezdci českých týmů mají úspěšně za sebou administrativní a technické přejímky. Quadistka českého týmu Moto Racing Group Olga Roučková se už byla projet v terénu a uvedla, že ji její Yamaha YFM 700 R pěkně potahala za ruce.

Přejímky jsou poslední nezávodní povinností, kterou musejí všichni účastníci Dakaru absolvovat. Pořadatel je v této kontrole nekompromisní a vše musí být podle daných předpisů. Z tohoto důvodu nechtěl nikdo nic podcenit a vše muselo být dokonale připraveno. Během administrativní se kontrolují licence, pojištění, všechny papíry od přejímky závodních strojů, povolení, zdravotní stav a nakonec proběhne i pasová kontrola, nechybí ani bezpečnostní školení jezdců. Technické přejímky jsou ještě zdlouhavější. Kontroluje se veškerá elektronika, připojení přístrojů, technický stav, bezpečnostní prvky, prostě technická kontrola se vším všudy. Jako každý rok připraví na začátku všem účastníkům Dakaru, hlavně Evropanům, velké problémy jihoamerické sluníčko. Spousta jezdců tak už hlásí spáleniny, všichni se mažou opalovacími krémy jako o život.

Z Limy se opět ozvala quadistka českého týmu Moto Racing Group Olga Roučková. „Technika je vyzvednuta, bivak rozbalen a všichni spálený na uhel. Yamaha připlula bez škrábance, což je velké štěstí. Hodně jezdců si stěžovalo na chybějící komponenty. Oproti závodům, které známe z ČR a Evropy, je depo minimálně tak pětkrát větší. Z jednoho kraje na druhý sotva dohlédnete a nedejbože, když si chcete zaběhnout na kus řeči, to už je na skútr. Poslední kontrola techniky je za námi. Venca přidělal držák Iritraku, který jsme si přivezli z ČR. A když už byl v rozborce a zborce, předělali jsme i menší držák GPS. Po doladění detailů jsem se vyrazila lehce projet. Ve městě jezdit vážně nechcete, chaos všude, kam se podíváte. V terénu už to bylo veselejší. Yamaha mě pěkně potahala za ruce, takže zítra ráno rovnou potrénovat do dun,“ uvedla Ollie včera na svém Facebooku.

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist